FACEIT za rok 2023: Výdělek činil přes 23 milionů dolarů a hranice uživatelů přesáhla 30 milionů

  • 04. 02. 2024 20:00
Zdroj titulní fotografie: FACEIT

V průběhu roku 2023 se platforma FACEIT, známá jako oblíbené místo pro vyhledávání hodnocených zápasů, může pochlubit překročením významného milníku – 30 milionů registrovaných účtů. Podle analytické zprávy tato platforma navíc dosáhla impozantního výdělku přesahujícího 23 milionů dolarů.

Celkový příjem společnosti FACEIT za rok 2023 dosáhl částky přesahující 23 900 000 dolarů, přičemž v současné době zaměstnává přibližně 150 lidí, kteří v průměru získávají roční příjem ve výši 159 000 dolarů. To znamená, že měsíční plat zaměstnance této společnosti by měl činit přibližně 13 921 dolarů.

FACEIT rozvíjí komplexní ekosystém s různými zdroji příjmů. Mezi hlavní patří například vývoj esportového enginu pro nové hry, předplatné FACEIT Premium a sponzorské smlouvy. Platforma, která se teď pyšní více než 30 miliony registrovanými uživateli, nabízí předplatné s cenou začínající od 4 dolarů.

Co se do počtu uživatelů týče, je třeba poznamenat, že se nejedná přímo o 30 milionů aktivních hráčů, ale pouze o počet registrovaných účtů na platformě. Toto číslo navíc zahrnuje i zabanované účty, které se již nepoužívají.

Popularita platformy navíc po vydání Counter-Strike 2 výrazně poklesla, protože společnost Valve zavedla režim Premier, který této platformě „účinně“ konkuruje - v září byla stránka FACEIT navštívena více než 10 milionkrát, v listopadu však už měla pouze 7,4 milionu návštěv. Hráči budou i přes to nadále hrát na FACEIT serverech, a to hlavně kvůli tomu, že disponuje vlastním anti-cheat systémem a lepšími servery, než které nabízí Valve samotné.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.