MATYS to dokázal! Po boku Fnatic získává třetí výhru a úspěšně tak postupuje na RMR

  • 20. 01. 2024 22:00
Zdroj titulní fotografie: FNATIC

Slovenský zástupce Matúš „MATYS“ Šimko si s týmem fnatic připisuje třetí výhru v kvalifikaci a úspěšně tak postupuje na evropský RMR turnaj, který se 14. února odehraje v rumunské Bukurešti.

Fnatic 13:16 SAW

Postup na RMR pro tým Fnatic rozhodně nebyl procházkou růžovou zahradou a rozhodně nebyl zadarmo. Hned v úvodním zápase utrpěli porážku v prodloužení od portugalského týmu SAW, který si momentálně drží 33. příčku na žebříčku HLTV. To znamenalo, že Fnatic vstoupil po porážce 13:16 do uzavřené kvalifikace s nevýhodnou bilancí 0:1 na zápasy.

Fnatic 13:7 SINNERS

Následoval střet se zbrusu novou soupiskou SINNERS pro rok 2024. I přes to, že se SINNERS snažili úctihodně, nakonec kádru Fnatic podlehli 7:13 a MATYS tak pokračoval kvalifikací ve stavu 1:1.

Fnatic 13:8 BIG

Třetí zápas s německými BIG se nesl v obdobném duchu jako se SINNERS - zápas byl vyrovnaný, avšak Fnatic byl nakonec o něco lepší a po vítězství 13:8 postupoval MATYS kvalifikací s bilancí 2:1 na zápasy.

Fnatic 0:2 Virtus.pro

Předposlední zápasy uzavřené kvalifikace přinesly zápasy již ve formátu BO3 - Fnatic se zde utkal proti ruské sestavě Virtus.pro. Zápas byl vyrovnaný až do samotného konce, avšak nedařilo se. První mapu, a tedy i pick týmu Fnatic, mapu Ancient, Fnatic soupeři pustili ve stavu 10:13, a následný pick týmu Virtus.pro, mapu Overpass, převzít nedokázali.

Fnatic 2:0 Estatic

Rozhodující zápas proti dánské sestavě Estatic, která si v současné době drží 45. příčku na žebříčku HLTV, byl obdobný tomu s Virtus.pro. Rozdíl je však v tom, že se Fnatic dařilo. První mapu, a tedy i svůj pick, opět mapu Ancient, zvládli skvěle a ovládli ji ve stavu 13:8. Druhá mapa, opět mapa Overpass, se nesla ve stejném duchu a i přes vyrovnaný stav dokázal MATYS společně s Fnatic zvítězit 13:10.

Fnatic se tímto úspěšně probojoval s bilancí 3:2 na zápasy skrz kvalifikaci a dokázal tak potvrdit svou kvalitu. Přípojuje se tak k týmům, jako jsou Cloud9, NaVi, SAW, Virtus.pro, BetBoom, OG a 3DMAX, se kterými se 14. února setká na nadcházejícím offline turnaji RMR v rumunské Bukurešti.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.