Talentovaný donk ovládl pilotní sezónu na FACEITu, a teď ho čeká velkolepý debut v Katowicích

  • 30. 01. 2024 19:00
Zdroj titulní fotografie: Esports.net

Nastupující superhvězda Counter-Strike 2 Danil „donk“ Kryshkovets vymazal veškerou konkurenci v první sezóně FACEIT, přičemž před svým očekávaným debutem na IEM Katowice, který se uskuteční koncem tohoto týdne, dosáhl rekordního 4782 ELO.

Od doby úspěchů Oleksandra „s1mple“ Kostyljeva nebyla Counter-Strike komunita tak zaujatá vzestupem jednoho mladého hráče, jak tomu je teď u 17letého donka, který několik posledních měsíců krade titulky, kde to jen jde. Nyní do své rozrůstající se sbírky přidává i titul ze pilotní FACEIT sezóny.

Oficiální FACEIT sezóna sice včera skončila, ruský zázrak však nepřestal grindovat a dnes překonal hranici 4800 ELO. Momentálně se tak nachází o neuvěřitelných 300 ELO před dalším nejlepším, a to sice před Benjaminem „blameF“ Bremerem a britským sniperem Owenem „smooya“ Butterfieldem. Donk, který je na čele žebříčku, je také na seznamu 125 hráčů pro únorový turnaj FACEIT's Proving Grounds, jehož vítěz si odnese podíl ve výši 100 000 dolarů.

Tím to však zdaleka nekončí. Tento týden budou všechny oči upřeny na jeho debut s Team Spirit na IEM v polských Katovicích. Spirit zahájí své katovické tažení v Play-In proti týmu Apeks. O Donkovi, který teprve minulý týden oslavil 17 let a své první LAN nejvyšší úrovně se zúčastnil teprve v prosinci na BetBoom Dacha, se mluví a očekává se, že na sebe strhne největší pozornost fanoušků.

Na BetBoom Dacha stál Donk nad všemi o hlavu výš, přičemž zaznamenal pozoruhodný HLTV rating o hodnotě 1,32 a také získal MVP ocenění turnaje - to vše při svém prvním offline výjezdu. Konkurence, které bude tento týden v Polsku čelit, však zahrnuje některé z nejlepších týmů na světě - za předpokladu, že se on a Spirit dostanou přes Play-In.

V rozhovoru pro HLTV na BetBoom Dacha Donk prozradil, že navzdory postupu z nižších úrovní soutěže a obrovské změně životního stylu, která přišla s přestěhováním z rodného Tomsku do sídla Spirit v Bělehradě, necítí žádný tlak. „Individuální ocenění jsou jen vedlejším produktem toho, že hrajeme dobře jako tým,“ řekl donk a prohlásil, že jeho hlavním cílem je zahájit rok 2024 stejně silně, jako skončil v roce 2023.

Vzhledem k výsledkům, které letos předvedl online, se zdá, že je na dobré cestě k dosažení tohoto cíle. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že offline prostředí má také své vlastní aspekty.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.