Trenér FaZe prozradil nejlepšího hráče Counter-Strike, kterému kdy čelil, a není to donk

  • 15. 02. 2024 15:00
Zdroj titulní fotografie: Liquipedia

FaZe Clan minulý víkend na velkém finále IEM Katowice 2024 utrpěl zdrcující porážku od týmu Spirit, která trenérovi Filipovi „NEO“ Kubskimu znemožnila vyzdvihnout pohár na svém domácím hřišti. Tým Spirit totiž vedla nová superstar Counter-Strike - Danil „donk“ Kryshkovets. Polák však tvrdí, že donk není tím nejlepším hráčem, kterému kdy čelil.

Po finále si NEO oholil hlavu, což fanoušky přimělo k vtipkování o tom, jak donk svým výkonem přiměl legendárního hráče k pleši. Trenér FaZe na jeden z těchto záběrů odpověděl, že jediný hráč, se kterým se kdy utkal a který v něm vyvolal tento pocit, byl Patrik „f0rest“ Lindberg.

Vzhledem k tomu, že NEO i f0rest jsou legendami Counter-Strike 1.6 a CS:GO, není překvapivé, že se Polák o Švédovi vyjadřuje tak pochvalně. V minulosti se střetli snad milionkrát, nejprve v CS 1.6 a poté v CS:GO po jeho spuštění v roce 2012.

Na druhou stranu je pochopitelné, jak lidé donka chválí za jeho nedávné výkony, zejména na IEM Katowice 2024. Přestože je ruskému hráči teprve 17 let, dosáhl v Polsku rekordního hodnocení 1.70 HLTV, čímž vyrovnal rekord Nikoly „NiKo“ Kovače z roku 2016. V samotném velkém finále proti FaZe zaznamenal 82 zabití a pouze 40 úmrtí, což je ekvivalent 1.93 HLTV a 124 ADR. Byl samozřejmě vyhlášen i oceněním MVP turnaje IEM Katowice 2024.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.