10. sezóna Tipsport COOL ligy se chýlí ke svému konci!

  • 16. 09. 2021 19:30

Začátkem sprna se otevřely brány základní části jubilejní 10. sezóny 1.Tipsport COOL ligy. Jak už je zvykem, do ligy nastoupilo 8 týmů, které patří ke špičce CZ/SK scény.

Jako minulou sezonu zde sice chybí účast Sinners, o to je ale celá liga zajímavější. Vítěz totiž stále není daný. Entropiq Prague od minulé sezony hrají úplně jinou hru, neudrželi si titul neporazitelných a taktéž sáhli po změně soupisky. Jsou tomu sotva 2 týdny, co byl Lukáš "capseN" Koláčný posazen na lavičku, místo něj dostal příležitost Simon "kwertzz" Horák a AWP pozice se ujal Josef "Moriisko" Maurenc. Někteří očekávaní a pravidelní účastníci play-off se na samotný závěr sezony neprobojovali, jiní však možná překvapili.

Mezi ty prvně zmiňované bez pochyby patří eSuba. Těm se po sérii neúspěchů do play-off probojovat nepodařilo, leč zde byl rozdíl pouhých 2 kol od týmu Dynamo Eclot.

Sampi.Tipsport

Možná největším překvapením 1.Tipsport COOL ligy je sestava týmu Sampi. Ta prošla velkou obměnou, kdy z předchozího jádra zůstal jen Richard "queztone" Strnátko. Ten kolem sebe postavil několik mladých pušek a vyrazil vstříc nelehkým zápasům. Ty však nezačaly vůbec tak špatně, v úvodu si poradili s GLORE, následovalo i 2:0 proti Dynamo Eclot, a v Sampi se začala klást mnohem větší důvěra.

Hvězdou celku je bez pochyby Martin "zur1s" Sláma, který své AWP roztáčí v plné parádě a nebylo by překvapivé, pokud bychom ho příští sezónu viděli v dresu jiné orgy. V pořadí základní části tak Sampi skončili na druhém místě a v semifinále vyzvou Entropiq Prague, kde mohou být za lehké outsidery, můžeme však čekat zajímavý zápas!

Entropiq Prague

Zůstaneme taktéž u prvního zápasu. Proti Sampi.Tipsport se postaví celek Entropiq Prague. Tým, který byl po uplynulé sezóně skloňován společně s nejvyšší příčkou ligy a přímým postupem na Vodafone MČR v PC hrách a zároveň i na turnaj V4 Future sports. EIQ však po minulé sezóně polevili a to zahýbalo s jejich pozicí v žebříčku stejně tak, jako s bodovým kontem mnohých fanoušků po neúspěšných sázkách. Téměř v každém jejich zápase přišli aspoň o jednu mapu, a to i například od prvoligových nováčků pod organizací GLORE.

Koncem sprna pak přišla nečekaná změna v kádru, kdy byl Lukáš "capseN" Koláčný nahrazen Simonem "kwertzz" Horákem. Po této změně si připsali jednu výhru, ale také jednu prohru proti týmu eSuba. Ve finální tabulce základní části skončili na třetím místě, v jejich zápase proti Sampi by ale stále měli být za favority a postoupit do samotného finále.

capseN ukázal, že to s wipem umí, přesto se v týmu neudržel

Enterprise esports

Tento celek šel do COOL ligy s trochu pozměněnou sestavou, duo Lukáš "lucasp" Pócsik – Lukáš "Levi" Bouřa nahradila dvojice hráčů z Team Brute, Andrej "ADEJIS" Kameništiak a Matúš "matys" Šimko. Tato změna se ukázala jako dobrá volba, týmu se celou sezonu dařilo, zaváhali pouze proti Entropiq Prague, kde zápas skončil 1:2 v jejich neprospěch.

Mimo to se EP snaží i o úspěchy na mezinárodní úrovni, jako jediný český tým se tuto sezonu dostali do ESEA Premier (poté, co jeden z kvalifikovaných týmů musel zrušit účast) a zde se utkávají s týmy jako Akuma nebo SAW. Bohužel si zde zatím žádné slavné výhry nepřipisují, porazili zatím pouze tým Apeks, náladu si tak budou chtít zlepšit proti týmu Dynamo Eclot, kde by měli být favoritem.

Dynamo Eclot

… a u Eclotů zůstaneme. Tradiční orga, se známým Éčkem v kroužku jakožto logem, letos prošla rebrandem poté, co se jí ujal hokejový klub Dynamo Pardubice. Samotný tým pak prošel obměnami, kdy se vrátili zpět hráči jako Vít "nbqq" Pohlot nebo Filip "K1-Fida" Dvořák, nikdo tudíž nevěděl, co od nové sestavy čekat. Ta se však předvedla na jedničku, poradila si například s eSubou (2:1), mapu urvali také proti Entropiq Prague. I díky tomu, a těsnému skóre +/- kol, se dostali do Play-off, zde však díky své pozici budou trochu za outsidery.

231672931_233313295462709_2876279752677457682_n.jpg

Oznámení příchodu nbbqa probíhalo netradičně v pekařství Source: Facebook/Dynamo Eclot

Na finále aspirují týmy Entropiq Prague a Enterprise, další dva týmy v semifinále však můžou touto predikcí dost zamávat a uvidíme, kdo se nakonec stane samotným vítězem. Po skončení sezóny a následovné MČR tour se ještě trochu zamíchá s pořadím postupujících na MČR, i tak by se tam ale měly dostat minimálně 2 celky z play-off této Tipsport COOL ligy, tam na ně už čekají Sinners a eSuba.

1. semifinálový zápas - Enterprise vs Dynamo Eclot - výsledkový servis
2. semifinálový zápas - Sampi vs Entropiq Prague - výsledkový servis

Semifinálové zápasy můžete sledovat v pátek od 17:00 hodin na twitch.tv/playzonecz .

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.