Hradec hostí finále 3E Akademického mistrovství! Která z univerzit zvítězí?

  • 11. 05. 2023 16:30
Zdroj titulní fotografie: ESA - Esport Student Association

Svůj návrat ve velkém hlásí 3E Akademické mistrovství a jeho finále na závěr sezóny klepe na dveře. Hradec Králové! Přesně zde se po delší offlinové odmlce odehraje velkolepé finále v nadcházející prodloužený víkend, počínaje v pátek dnes již skalním titulem Hearthstone, sobotní program se ponese v duchu CS:GO a celé to v neděli završí League of Legends.

Lákadlem může být i menší doprovodný program přímo na místě. Přijít zafandit svému favoritovi tak může naprosto kdokoliv. Více informací o eventu lze nalézt na sociálních sítích ESA - Esportovní studentská asociace.

Esportová učebna jako ohnisko akce

Celé finále se bude hostit moderní a dobře vybavená esportová učebna, kterou Fakulta informatiky a managementu na Univerzitě v Hradci Králové (FIM UHK) v roce 2021 otevřela. Spolu s Technickou univerzitou v Ostravě (VŠB-TUO) jsou to jediné dvě univerzity v Česku, které disponují takovouto učebnou.

Disponuje deseti počítači s ergonomickými herními židlemi. Na každé straně je umístěno pět židlí pro dva týmy hráčů, které pro správnou akustiku odděluje skleněná stěna. Dominantním prvkem místnosti je stropní světlo, které připomíná čip do počítače a je možné na něm tónovat odstíny několika barev.

IMG_20230425_161114.jpg

Esportová učebna na půdě FIM UHK Source: ESA - Esport Student Association

Páteční Hearthstone rozjezd

V pátek se nám představí čtveřice nejlepších hráčů, kteří dokázali, že i v dnešní době, kdy se herní titul Hearthstone u nás nachází spíše už "za zenitem", má akademická půda stále co nabídnout.

Zajímavé bude kupříkladu sledovat, jak si ve finálové části povede dosud neporažený Ondřej "HSassassin" Němec, který se Hearthstonu věnuje už od roku 2015. Více o jednotlivých hráčích prozradí série "Představujeme HS 3E:AM hráče", kterou naleznete na události celého eventu.

Výstřižek.PNG

Hearthstone pavouk 3E Akademického mistrovství Source: Battlefy/ESA - Esport Student Association

Poslední Akademické CS:GO mistrovství před CS2

Pravděpodobně poslední Akademické mistrovství v rámci CS:GO před letním příchodem CS2, přesně to předvede sobotní akce. Po náročné akademické sezóně stejnojmenně postupuje do semifinále TOP čtyřka. Navzdory absenci některých z favoritů minulých let, jako jsou UJEP eSports nebo FIM Ducks, bude souboj o titul rozhodně velkolepou podívanou.

Výstřižek.PNG

Pavouk posledního CS:GO ročníku 3E Akademického mistrovství Source: Battlefy/ESA - Esport Student Association
UPCE eSports

Letošní ročník je čistě o českých představitelých. Do TOP4 se úspěšně probojovali pardubičtí UPCE eSports, kteří titul atakují už od roku 2020 a dříve v čele s kapitánem Spronxem se prali o nejvyšší příčky. Tento celek si lze pamatovat i z vůbec prvního univerzitního derby proti UHK, které nakonec i vyhráli.

Esport SU Sluníčka

Do bitky se přidá tým ze Slezské univerzity v Opavě vystupující pod názvem Esport SU Sluníčka. Jejich počínání v Akademickém Mistrovství se datuje až k zimnímu semestru 2022/23, takže jsou v lize relativně nováčky.

Mighty Eagles

Přichází první mix, konkrétně složený ze studentů z Českých Budějovic a z Tábora. V průběhu mistrovství nastoupili do play-off z 5. místa, přičemž jejich postup měli značně zvýhodněný. Jejich soupeř v rámci osmifinále totiž nemohl nastoupit, a tak postup do finále si Mighty Eagles zajistili kontumačně.

Prestiž

Na závěr si představíme poslední postupující tým, který je složený ze studentů MUNI a VŠB, kdy zbývající místa doplňují hráči již vystudovaní. Ve skupinách obsadili krásné 3. místo a ve čtvrtfinále si proti týmu Zase pozdě (UPOL) vybojovali místenku na finále.

League of Legends jako závěr letního semestru

Tradiční titul League of Legends nesmí u eventu tohoto formátu chybět. V neděli se podobně jako v případě předchozích titulů představí finálová čtveřice, která si to i zde rozdá v souboji o titul.

Výstřižek.PNG

League of Legends pavouk 3E Akademického mistrovství Source: Battlefy/ESA - Esport Student Association
VŠE BUM vs Weak Mindset Gamers - UPCE

První tým složený ze studentů Vysoké Školy Ekonomické v Praze, vystupující pod názvem VŠE BUM, vstupují do semifinále po svižné bezproblové jízdě ze základní části, kterou ovládli bez jediného záváhání. Skřížit cesty se jim pokusí pardubický tým pod pseudonymem Weak Mindset Gamers - UPCE.

u VUT m8 - VUT vs Free Marika

Na straně druhé přichází duel družstva z Vysokého učení technického v Brně, u VUT m8 - VUT, proti který se postaví univerzitní skvadra z VŠB-TUO nastupující pod názvem Free Marika.

Zajímavosti

Během turnaje se projevil trend, kdy hráči preferovali postavu Ahri, což dokazuje skutečnost, že byla během soutěže zabanována až 47krát. Naopak postava Jinx se stala populární mezi hráči a během turnaje se na Vyvolávačově žlebu objevila celkem 36krát.

Veškeré dění můžeš sledovat zde nebo i osobně přímo na UHK

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.