Autoři map si přijdou na obrovské peníze. Co dalšího objevili datamineři?

  • 09. 03. 2023 16:40
Zdroj titulní fotografie: CSGO Fandom

Čím více dostáváme spekulativních, ale i částečně potvrzených informací ohledně žhavého tématu "Source 2", tím se dostávají na povrch čím dál zajímavější informace. Známý data miner a vlastník stránky SteamDB, Twitter uživatel @thexpaw, přišel včera s relativně zajímavými údaji ohledně nalezených herních předmětů v API hry samotné.

Ty konkrétně odhalují pravděpodobné "jednorázové" výplatní částky za jednotlivou mapu, konkrétně de_tuscan a de_anubis jednotlivě s částkou 150 000$, tedy v přepočtu přes 3 300 000 Kč, a další méně zajímavější informace o daném "herním předmětu". O několik chvil později přišel pod příspěvek další zajímavý screen od Twitter uživatele @dropanet, který naznačuje, že vývojáři svou odměnu dostávají i na "denním pořádku", ne tedy pouze jednorázově.

Teď si můžeme klást otázku, proč vlastně tyhle herní předměty existují, a proč jsou tyhle údaje uložené právě ve formě herních předmětů. Stejnou otázku si kladl i autor příspěvku a proto se vydal vyzpovídat tvůrce herních map:

"Mluvil jsem s některými tvůrci map a ti mi osvětlili: Valve žádá tvůrce map, aby vytvořili skrytý "skin", aby mohli nastavit tok příjmů skrz Steam workshop, tak jako u vyplácení autorů za skiny. Poté Valve vytvoří "platby" ve schématu položky (herního předmětu), který propojí s danou mapou. V podstatě hack na zaplacení mapperů, jako by vytvořili skin."

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.