„AWP už není tak OP, jako tomu bylo v CS:GO. Líbí se mi to,“ komentuje dev1ce

  • 14. 11. 2023 19:00
Zdroj titulní fotografie: ESL / Stephanie Lindgren

AWP, všemocná zbraň v sérii Counter-Strike již po celá desetiletí, je dle všeho s ohledem na použití v CS2 obtížnější, a to hlavně kvůli tomu, v jakém postavení se nachází výhoda tzv. „peekování“. Zatímco mnoho hráčů hrající AWP již své obavy vyjádřilo, Nicolai „dev1ce“ Reedtz se ocitá v situaci, kdy se mu líbí směr, kterým se Valve vydalo.

I přestože hráči s rolí rifler zastávali v CS:GO důležitou součást soupisky, stratbooky v posledních letech byly zaměřeny převážně na talentovaného snipera - což je jeden z důvodů, proč právě s1mple a ZywOo dominovali v ceně pro nejlepšího hráče roku v posledních pěti letech. Přechod na CS2 však představuje pro tuto „metu“ vážnou hrozbu, protože Valve ořezalo počet kol z 30 na 24, což nyní značně ztěžuje možnost dovolit si AWP při každém plném nákupu.

Sám dev1ce se řadi mezi nejlepší AWP hráče v historii a v období největší slávy týmu Astralis, tedy mezi lety 2017 a 2019, předváděl mnoha hráčům správné použití této zbraně. Dalo by se tedy očekávat, že se Dánovi současný stav okolo CS2 příliš líbit nebude, ale naopak, on si tuto výzvu náramně užívá.

„Líbí se mi, jakým směrem se hra ubírá a kam směřuje s AWP, že není tak OP, jako tomu bylo v CS:GO,“ prozradil dev1ce v rámci rozhovoru na HLTV. „Myslím, že jsem se již naučil některé herní mechanismy, které mi pomohou,“ těší se.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.