Bídná sledovanost LCS, poprvé od roku 2016 spadl průměr pod 100 000 diváků

  • 21. 08. 2023 21:00

Když se mluvilo o tom, že LEC upadá sledovanost, kvůli změnám od Riot Games, tak se zapomnělo na americkou LCS. Je vidět, že na ní zapomínají i američtí diváci, pro které jde o špatný čas. Ve špatném čase se LCS hraje i pro evropské diváky a tím liga přichází o více diváků.

Letní split americké LCS je za námi a to znamená, že jsou zde i další statistiky sledovanosti od společnosti Esport Charts. Podle tohoto webu končí americká LCS na průměrných 76 889 divácích. To je o více než 30% méně než v jarním splitu letošního roku, ve kterém zvítězili Cloud9.

Co se rapidně snížilo je i počet odsledovaných hodin. I přesto, že LCS odstreamovala o 20 hodin více než na jaře, tak nasledované hodiny spadly o 20% na 11,9 milionu, což je nejméně v historii celé ligy.

To ještě stále není ale vše, v čem Summer split láme rekordy. Finále mělo maximum 223 943 diváků, což je o 17% méně než jarní finále, které bylo do teď divácky nejslabším finále v historii LCS.

Tyto údaje o sledovanosti potvrzují to, že jde o největší krizi v historii americké ligy. Tomu přidává na vážnosti i to, že jediná organizace, která v lize zůstala od jejího začátku (TSM), údajně prodává svůj slot. Společně s TSM se podle spekulací zbavuje svého místa v LCS i jedna další organizace.

Nadějí pro LCS by mohl Carlos Antunes, který se v pátek stal šéfem League of Legends pro Ameriku. Doteď měl na starosti Brazílii, kde s ním Riot Games byli spokojeni. Nyní stojí na něm záchrana amerického League of Legends.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.