BLAST Premier Fall 2020 Showdown: Do finále mohou postoupit jen 2 celky!

  • Štěpán Zvolánek
  • 23. 11. 2020 19:31

Už zítra se mohou fanoušci skvělého Counter-Striku těšit na další zajímavý turnaj, kterého se zúčastní i Slováci frozen a STYKO. Na scénu vstupuje opět BLAST se svým kvalifikačním turnajem na Premier Fall Finals 2020! Vstupenku si však mohou z šestnácti účastníků odnést pouze 2 týmy, což určitě zvyšuje atraktivnost celého eventu, který bude jistě plný skvělých momentů a výborných výkonů! Kdo nakonec postoupí dál?

BLAST Premier Fall Showdown 2020 začíná v úterý 24. listopadu první várkou úvodních zápasů a končí v neděli 29. listopadu a bude tedy trvat pouhých šest dní. Prizepool je pak slušných 150 000 dolarů, přičemž každý z obou výherců získá 25 000 a k tomu samozřejmě i vstupenku na finále podzimní sezóny!

Tato akce má od začátku až do konce pavouk s jednou eliminací. Ten je však rozdělen na dvě části a k postupu tedy musí jednotlivý celek v BO3 zápasech zvítězit hned třikrát za sebou. Neexistuje žádné druhé šance. Prohra se rovná eliminaci!

Takto vypadá rozlosování tohoto kvalifikačního turnaje Photo by BLAST

Jak bylo zmíněno v úvodu, pouze dva z 16 týmů odejdou z turnaje úspěšně a zajistí si místo na prosincové finále sezóny. Pojďme si tedy trochu blíže podívat na nějaké zajímavé celky, které by rádi ve finále doplnily šestici Vitality, Astralis, BIG, Natus Vincere, G2 Esports a OG!

FURIA

Tento brazilský celek patří ke špičce severoamerické scény, když vyhrál IEM New York 2020 NA, ESL Pro League S12 a DreamHack Open Summer. Jakmile však hráči odcestovali na starý kontinent, jejich forma se ztratila někde v hlubinách Atlantiku. V minulém turnaji od BLAST se jim absolutně nezadařilo a skončili na děleném posledním místě. Teď se budou snažit zabojovat a ukázat, že jejich herní kvalita může uspět a prorazit dál.

Brailci mají i trochu štěstí, když budou hrát v prvním kole proti neznámému týmu Isurus, který je také z Jižní Ameriky. Je však papírově určitě nejslabším článkem celého turnaje a FURIA by přes něj měla postoupit hladce. Pokud ne, bude to obrovský neúspěch a zklamání. Po případném vítězství by si pak zahráli s lepším z dvojice Virtus.pro a Spirit. Od tohoto momentu se ale může stát cokoliv....

Virtus.pro

Virtus.pro je už nějakou dobu na špici CIS regionu. Svoje vynikající výsledky korunovali titulem v IEM New York CIS a momentálně hrají výborně i ve FLASHPOINT 2, kde budou na začátku prosince bojovat v play-off o neskutečný prizepool ve výši 1 000 000 amerických dolarů! V prvním kole se tým okolo snipera Dzhamiho "Jame" Aliho utká s celkem Spirit. Vzájemné výsledky hovoří lépe pro ruský celek, vezmeme-li však do úvahy stoupající výkony Virtus.pro, máme zde určitě vyrovnaný a pro diváky atraktivní zápas.

FaZe Clan

Spojení FaZe Clan a NiKo už nějakou tu dobu nefunguje! Musíme se teď tedy zaměřit na novou éru FaZe a jejich potencionální úspěch v BLAST Premier Fall 2020 Showdown!

Jak možná víte, olofmeister je zpět! Tato švédská legenda je už delší dobou opět na soupisce FaZe a je to určitě jeden z nejlepších hráčů, které mohla tato organizace přivést po odchodu NiKa. Je součástí tohoto týmu už nějakou dobu, což znamená, že se nepotřebuje s hrou a strategiemi FaZe extrémně dlouhou dobu seznamovat a to je přesně to, co vedení momentálně chce.

V úvodním kole na serveru nastoupí proti MIBR, což bude určitě nelehký zápas a nikdo by nebyl překvapen, kdyby ho FaZe Clan hned na úvod prohrál. Pokud by zvítězil, čeká je velký oříšek v podobě celků Liquid či MAD Lions. Nic však není nemožné a FaZe bude určitě chtít ukázat, že i bez NiKa dokáže předvést dobrý a sympatický výkon!

Team Liquid

Team Liquid bude určitě chtít zapomenout na rok 2020, který pro něho byl určitě nevydařený a vše navíc vyvrcholilo odchodem hráče nitrO do VALORANT sekce týmu 100 Thieves a příchodem Grima z Triumph. Devatenáctiletý americký mladík se však v týmu dobře usadil a předvádí parádní výkony. Určitě by však obětoval svoji skvělou individuální hru za nějaký větší týmový úspěch....

Hráči v modrých trikotech by snad měli v úvodním zápase porazit MAD Lions, ale zápas proti FaZe nebo MIBR v druhém kole bude hodně složitý. To pak už vůbec nemluvíme o případném finále, kde na ně zřejmě bude čekat celek, kterému by se raději vyhli velkým obloukem - ano, je to FURIA, se kterou mají velmi špatné výsledky.

GODSENT

Evropský tým GODSENT, který je domovem Martina "STYKO" Styka se do turnaje dostal, stejně jako MAD Lions, přes event Elisa Invitational 2, kde dokázal porazit i tehdejší světovou jedničku Heroic 2:0. Jinak jsou jejich výkony spíše smíšené a uvidíme, jak se hráči vypořádají s novým in-game leaderem Lukou "emi" Vukovićem, jenž nahradil Kevina "kRYSTAL" Amenda. Ten zřejmě nepředváděl takové výkony, jako by si managment představoval.

Na úvod STYKO se svými spoluhráči vyzve mousesports, což bude určitě zajímavá bitva! Jejich poslední vzájemný duel se odehrál na konci června v cs_summit 6, kde GODSENT dokázal frozena a spol. porazit. Jak tomu bude teď se nechme překvapit....

Complexity

Complexity je určitě zajímavým týmem na sledování, neboť má na soupisce plno zajímavých jmen a je takovým menším černým koněm. Nejvíce skloňováni jsou určitě jks a blameF. První zmiňovaný hráč přešel do tohoto celku z 100 Thieves a určitě splnil očekávání, když v mnoha zápasech podržel svůj tým nad vodou. O to samé se snaží i blameF, který vyvracuje mýtus o tom, že in-game leadeři nemají moc dobré statistiky. Když se k těmto dvoum střelcům přidají dobrými výkony i ostatní hráči, může tento celek zcela jistě pomýšlet na postup.

V prvním zápase by měli porazit německý tým Sprout a v druhém kole by se tak utkat s Cloud9 či Ninjas in Pyjamas. Tento tým může určitě postoupit dále a ukázat, že se s ním musí určitě počítat!

Celý event můžete sledovat i v českém komentáři na twitch.tv/czctv! Vysíláním vás provedou známá jména české komentátorské scény - David "Kaparzo" Lacina a Marek "shadye" Hovanec.

YEKINDAR s celým týmem Virtus.pro bude určitě chtít jen a jen vítězit Photo by Virtus.pro

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.