BLAST Premier Fall Series 2020: Evropa přivítá týmy z Ameriky!

  • Štěpán Zvolánek
  • 25. 10. 2020 15:45

Přestože se BLAST Premier Fall měla konat samostatně pro Evropu a Ameriku, bylo nakonec v poslední chvíli rozhodnuto spojit obě události do jedné podívané. Konečně tedy uvidíme, jak se nejlepší evropské týmy postaví proti špicce z Ameriky a budou společně bojovat o celkový prizepool 150 000 dolarů (kvůli koronaviru samozřejmě online formou). Naposledy jsme je viděli zápasit před téměř sedmi měsíci na IEM Katowice, což už je dlouhá doba a turnaji to tedy jen a jen zvyšuje atraktivnost, která potěší nejednoho esportového fanouška! Nás může zamrzet jen nepřítomnost celků mousesports a GODSENT, ve kterých se nachází frozen a STYKO. Po delší době tedy nebude mít velký turnaj československou stopu.

Celkem dvanáct týmů bude rozděleno do třech skupin, které se odehrají klasickým GSL formátem. Oproti posledním turnajům se však nebude hrát žádné play-off! Všichni tři vítěžové skupin se totiž stanou společně šampiony celého eventu a navíc společně s týmy na 4-6. místě obdrží pozvánku na BLAST Premier Fall Finals! Celky, které turnaj zakončí na sedmém a horším místě, se do Finals budou muset probojovat přes BLAST Premier Fall Showdown.

Co všechno tedy týmy obdrží:

1.– 3. místo: $25,000, BLAST Premier Fall Finals, 1600 bodů
4.– 6. místo: $12,500, BLAST Premier Fall Finals, 800 bodů
7.– 9. místo: $7,500, BLAST Premier Fall Showdown, 600 bodů
10.– 12. místo: $5,000, BLAST Premier Fall Showdown, 400 bodů

Poslední turnaj se zastoupením evropských i amerických týmu vyhráli hráči z NaVi Photo by HLTV.org

Skupina A

Složení: Natus Vincere, Evil Geniuses, OG, Ninjas in Pyjamas

Hned v první skupině budeme mít kvalitní podívanou. Velkými favority jsou určitě Natus Vincere a Evil Geniuses. Ruský tým se řadí ke špicce světové scény a zejména s1mple a electronic budou tahouny celku, jenž bude chtít opět vyhrát turnaj za účasti amerických týmů. Stejně tomu bylo v Katowicích, kde bezkonkurenčně zvítězili. Tým EG je jediným americkým účastníkem ve skupině A. Hráči mají momentálně na starém kontinetu bootcamp a budou se snažit ukázat svým ostatním sokům, že americká scéna dokáže evropské týmy porážet! Skupinu doplňuje OG a NiP. Zkušený IGL Aleksib bude se svými spoluhráči určitě bojovat o postup do Finals. Kvalita a zkušenosti jim určitě nechybí a jsou také motivováni svými nadprůměrnými výsledky z některých posledních turnajů. Mladí Ninjové ze Švédska jsou asi největšími outsidery této skupiny. DreamHack Open Fall se jim však povedl, když skončili na čtvrtém místě a určitě budou chtít svůj výsledek alepoň zopakovat.

Skupina B

Složení: Vitality, BIG, FaZe Clan, Complexity

Jediná skupina bez účasti amerického týmu je ta „béčková“. Bezesporu největším favoritem je tým Vitality, který nedávno připsal na soupisku šestého hráče Niveru. Francouzové už delší dobu předvádí výborné výkony a dokonce dnes, 25. řijna, hrají finále DH Open Fall! Nad zbývajícími třemi celky visí velký otazník. Německému týmu BIG trochu poklesla forma, ale stejně s nimi musíme pořád počítat a určitě mohou ukázat velké věci. Třetí tým skupiny je v dnešních dnech velmi skloňovaný FaZe Clan. S touto organizací se má podle určitých spekulací rozloučit její největší hvězda NiKo, což by změnilo jejich soupisku na tento turnaj. FaZe Clan se po vítězství v IEM New York 2020 zdál opět silný, ale 9. místo v DH Open Fall je opět posunulo dolů. Posledním členem skupiny B je obměněný tým Complexity. Do celku se teprve včera přidal jks (nahradil hráče oBo), jenž musel odejít z organizace 100 Thives, která se rozhodla ukončit svoje působení ve světě Counter-Striku. Uvidíme tedy, jak bude tým sehraný, ale kvalita australského hráče je určitě výborná.

Skupina C

Složení: Astralis, FURIA, MIBR, G2 Esports

Třetí a poslední skupina je velmi zajímavě obsazená. Největší ambice na postup si budou určitě dělat týmy Astralis a FURIA. Dánům by se měl po delší pauze vrátit „clutch minister“ Xyp9x a tak bychom opět mohli vidět legendární pětici - dupreeh, device, Magisk, gla1ve a Xyp9x! Drtivá většina fanoušků si jeho návrat rozhodně přeje a i z hlediska výkonu to bude pro tým obrovská posila, s kterou budou chtít rozhodně uspět. Tým FURIA je dalším favoritem skupiny C. Brazilský celek naprosto vládne americké scéně, když ovládl poslední dva velké turnaje - ESl Pro League Season 12 a IEM New York 2020 a svoji formu bude chtít ukázat i Evropanům! Dalším celkem z Brazílie je MIBR! Tato organizace se nedávno rozloučila s triem FaLLeN, fer, TACO a k dvojici kNgV- a trk musela narychlo sehnat nové hráče. Nakonec se rozhodla pro hráče LUCAS1, leo_drk a vsm! Uvidíme, jak se nové sestavě bude dařit, ale moc se od ní určitě neočekává. Posledním účastníkem skupiny je G2 Esports. Do ní by měl údajně přijít „aim god“ NiKo, který by jim mohl zlepšit jejich bídné výkony z posledních týdnů. Určitě budou muset tvrdě bojovat o postup do dalšího eventu!

Xyp9x se vrací do sestavy Astralis! Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.