BLAST Premier Fall Series je za námi! Vítězství slaví OG, Vitality a G2 Esports

  • Štěpán Zvolánek
  • 05. 11. 2020 11:47

BLAST Premier Fall Series 2020 je minulostí, když se včera odehrály poslední rozhodující zápasy! Jak bylo zmíněno v preview, hrály se v podstatě 3 oddělené turnaje ve skupinách A,B a C a žádné play-off mezi sebou nejlepší ze skupin nesehrály. Nejlépe se vedlo evropskému mixu OG, Francouzům z Vitality a nové sestavě G2 Esports. Pojďme se tedy podívat na to, jak turnaj probíhal a jestli se dařilo i týmům z americké půdy.

Skupina A

Jako první byla na programu právě tato zajímavě obsazená skupina. V úvodních zápasech se nejvíce dařilo NaVi a OG. Ruský celek, ve kterém i přes nákazu koronavirem hrál Perfecto si poradil s NiP v poměru 2:0, zatímco hráči okolo in-game leadera Aleksib sehráli se svými americkými soky z Evil Geniesus třízápasovou bitvu, která nakonec vzešla v jejich prospěch. A dařilo se jim i dále, neboť si dokázali v dalším zápase vyšlápnout i na s1mpla a spol., když je výsledkem 2:0 poslali bojovat o místo ve finále do rozhodujícího zápasu s NiP. Ninjové totiž ve svém vyřazovacím poslali EG zpět na americký kontinent a ukázali jim, že musí ještě hodně zabrat, aby dokázali porazit evropské celky.

Grand finále celé skupiny se ale nakonec uskutečnilo mezi Natus Vincere a OG. První zmiňovaný tým totiž dokázal mladý švédský tým Ninjas in Pyjamas porazit 2:1 a chtěl vrátit OG porážku z předchozího dne. To se jim však nepovedlo, protože zejména mantuu předváděl skvělé výkony a dovedl svůj tým k zisku 25 000 dolarů!

Tým OG se neustále lepší... Photo by BLAST

Skupina B

Kvalitně obsazená skupina B přinesla očekávané výsledky, neboť na špičce se drželi celky Vitality a BIG. Francouzové již delší dobu předvadí výborné výkony a jinak tomu nebylo ani v tomto turnaji, kde mimochodem provedli historicky první sttřídání hráčů v průběhu zápasu, kdy místo Kévina "misutaaa" Rabiera po první mapě nastoupil nováček Nabil "Nivera" Benrlitom. Vedení týmu se to určitě vyplatilo, když jejich svěřenci nejdříve porazili Complexity 2:1 a poté i BIG 2:0! Němečtí hráči si ve svém úvodním duelu poradili s FaZe, kteří se musí vypořádat s odchodem trenéra YNk a hvězdy NiKo, 2:1, ale na Vitality posléze nestačili.

XANTARES a jeho spoluhráči si tedy cestu do vytouženého finále museli prorazit v rozhodujícím zápase s celkem Complexity, jenž s novým hráčem jks minulý den vyřadil FaZe Clan 2:0. A dařilo se jim na výbornou! Týmovým výkonem totiž hráče americké organizace dokázali přetlačit 2:0 a šli se zdviženou hlavou do boje o první místo proti Vitality i s už zajištěnou vstupenkou na Fall Finals. Hráči okolo in-game leadera tabseN dokázali hrát zajímavou a vyrovnanou bitvu, ze které ale nakonec i díky skvělému výkonu hráčů Nivera a ZywOo dokázal francouzský tým vyjít vítězně a zvednout nad hlavu pomyslný pohár!

Coldzera říká svým spoluhráčům, že na další průběh zápasu nemá žádnou strategii

Skupina C

Pro oko fanouška byla asi nejzajímavější poslední skupina C, ve které se objevily hned dva americké celky FURIA a MIBR a nové, respektive obměněné soupisky velikánů G2 a Astralis. Oba zmíněné evropské týmy vyzvaly na úvod své soupeře z americké půdy. Astralis poměřily síly s celkem MIBR, který připsal do sestavy střelce leo_drk, LUCAS1, vsm a G2 Esports po nich nastoupili na server proti celku FURIA, který momentálně dominuje americké scéně. Dánové v zápase začali dobře, když vyhráli první mapu soupeře, pak ale Brazilcům darovali svoji často hranou mapu Nuke. Rozhodující mapa však šla v jejich prospěch a senzaci nepřipustili. V druhém zápase byla určitě favorizována FURIA. Ta však nezazářila a hráči z G2 jí dokázali porazit rychle 2:0!

O přímý postup do finále se tedy strhl boj mezi Astralis a G2. I přes impozantní výkon Nikoly "NiKo" Kovače, který si za jednu mapu připsal neuvěřitelných 38 killů a mapu završil se skórem 85-57, dokázali hráči pod vedením Lukase "gla1ve" Rossandera své nepřátele porazit 2:1 a postoupit do finále. Ve stejný den se konalo asi největší překvapení turnaje, když MIBR dokázal porazit celek FURIA 2:1 a vyřadit ho z celého turnaje! Se svoji silnou psychikou tedy pak vstoupili do rozhodujícího zápasu s G2. Bitva to byla velká až do rozhodující mapy, kdy hráči G2 zabrali a svého soka bezrespektu porazili 16:5 a celkově tedy 2:1.

Grand finále tedy bylo čistě evropské, a to Astralis vs. G2 Esports. Jako v jejich prvním vzájemném duelu se hrály mapy Nuke a Dust II a stejně tak předvedl NiKo opět úžasný výkon z jiné dimenzie. Za obě dvě mapy nastřílel 57 killů a předvedl několik skvělých highlightů! Byl klíčovým mužem celého úspěchu této organizace a dovedl ji za vytouženým zlatem.

NiKo a jeho 1v3 clutch

Výhry všech týmů vypadají následovně:

OG, Vitality, G2 Esports : $25,000, BLAST Premier Fall Finals, 1600 bodů
NaVi, BIG, Astralis : $12,500, BLAST Premier Fall Finals, 800 bodů
NiP, Complexity, MIBR : $7,500, BLAST Premier Fall Showdown, 600 bodů
EG, FaZe, FURIA : $5,000, BLAST Premier Fall Showdown, 400 bodů

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.