BLAST Premier Global Final 2020: Famózní vítězství Natus Vincere!

  • Štěpán Zvolánek
  • 25. 01. 2021 10:10

Týden utekl jako voda a my známe vítěze prvního eventu v letošním roce! Po těžké a dlouhé cestě přes spodní pavouk dokázali na samotný vrchol BLAST Premier světového finále vystoupat hráči Natus Vincere, kteří se v závěrečném Grand finále nezalekli dosud neporaženého celku Astralis a kromě titulu si pro sebe zajistili i 600 tisíc amerických dolarů!

NaVi svou cestu za titulem začali zápasem proti Liquid, za který zrovna debutoval FalleN. Američtí hráči odstartovali opravdu výborně a Inferno brzy skončilo v jejich prospěch. Na další mapě již klasicky nastoupil Egor "flamie" Vasilev, kterého právě na Infernu již klasicky nahrazuje Valerii "B1T" Vakhovskyi a NaVi se pokusilo dostat zápas na třetí mapu. Tým Liquid však opět předvedl výborný start do zápasu a vedl už 10:0. To se může zdát jako pohodlný náskok a v podstatě už vyhraná mapa. Ano, to je pravda, ale nesmí proti vám být hráč jménem Oleksandr "s1mple" Kostyliev. I přes jeho skvělý výkon a 36 killů se však NaVi zmocnilo na „pouze“ 14 kol a hned ze začátku turnaje šlo bojovat do Lower bracketu.

Ve spodním pavouku se jim ale dařilo na jedničku! Complexity dokázali porazit 2:1 a nedlouho po tom nedali sebemenší šanci NiKovi a jeho G2 Esports. V dalším zápase pak střetli opět Liquid, s kterými sehráli totožné mapy, ale skóre se tentokráte mělo jinak! Oleksandr "s1mple" Kostyliev zavelil s ratingem 1,69 na Infernu k comebacku na 16:13 a Egor "flamie" Vasilev pak výraznou měrou přispěl k výhře 16:14 na mapě Nuke a NaVi dělil jediný krůček od Grand finále - porazit Vitality!

Nejlepší akci turnaje prědvedl dev1ce, který takto sestřelil své protihráče Deaglem

Duel dvou nejlepších hráčů loňského roku, Oleksandra "s1mple" Kostylieva a Mathieua "ZywOo" Herbauta byl opravdu zajímavý. Obě dvě hvězdy svých týmu předváděly fámozní výkony (ZywOo 74/56, s1mple 78/49), ale byl to právě ukrajinský sniper, který spolu se svým týmem slavil vítězství 2:1 a postup do závěrečného boje!

Tam na ně nečekal nikdo jiný, než momentálně nejlepší tým světa Astralis. Dánové po celý turnaj předváděli svoji skvělou týmovou hru a finále pro ně mělo být tzv. třešničkou na dortu. Na Nuku překvapivě nastoupil místo Andrease "Xyp9x" Højsletha Lucas "Bubzkji" Andersen, pro kterého to byl první letošní zápas. Oleksandr "s1mple" Kostyliev však opět ukázal svoji impozantní hru a splu s Egorem "flamie" Vasilevem dotáhli své spoluhráče k výhře 16:12. Na druhé mapě Inferno to byla doslova paráda pro každého fanouška Natus Vincere. První polovinu rusko-ukrajinský celek ovládl 10:5, za teroristy Dánům posléze nepovolil ani jedno kolo a stal se tak šampionem BLAST Premier Global Final 2020!

„Myslím, že jsme silnější než v loňském roce a jak vidíte, ve skutečnosti dokážeme velké comebacky a máme více vzájemné důvěry," řekl MVP celého turnaje s1mple. „Trénujeme každý den, diskutujeme o různých věcech, opravujeme chyby. Každý chce dosáhnout tohoto cíle. Chceme zůstat na vrcholu co nejdéle.“

Celkové pořadí a rozdělení milionového prizepoolu vypadá následovně:

1. Natus Vincere - $600,000
2. Astralis - $200,000
3. Vitality - $80,000
4. Liquid - $50,000
5-6. G2 Esports - $20,000
5-6. Evil Geniuses - $20,000
7-8. Complexity - $15,000
7-8. FURIA - $15,000

s1mple předváděl skvělé výkony, které mu zajistily MVP ocenění Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.