BLAST Premier Global Final 2020: Do akce míří FaIIeN či FURIA a Complexity s jinými hráči!

  • Štěpán Zvolánek
  • 18. 01. 2021 14:40

Fanoušci toho nejlepšího Counter-Striku si společně s hráči užili zasloužené vánoční volno, ale teď se však opět začíná naplno a to opravdu ve velkém. Už zítra budeme svědky vyvrcholení BLAST Premier sezóny, začíná totiž světové finále s milionovým prizepoolem! Kdo si odnese první titul v novém roce 2021?

Na BLAST Premier Global Final se dostaly opravdu silné a zajímavé celky! Nikoho nepřekvapí účast Astralis s Vitality, momentálně dvou nejlepších týmů světa. V závěsu za nimi uvidíme ukrajinsko-ruský celek Natus Vincere, individuálně silný tým FURIA, hvězdami nabitý G2 Esports a v poslední době kvůli FalleNovi velmi komentovaný Liquid. Tuto šestici pak doplní Complexity se stand-inem a severoamerický celek Evil Geniuses.

Systém turnaje je velice jednoduchý. Budou se hrát BO3 zápasy se systémem dvojité eliminace a každý celek už týden před eventem věděl, proti komu v úvodním zápase nastoupí. My si právě tyto zahajovací zápasy společně projdeme a představíme si blíže všechny zúčastněné.

FalleN se vrací na světovou scénu v modrobílém dresu týmu Liquid! Photo by HLTV.org

Astralis vs. Evil Geniuses

Jedni z největších favoritů turnaje jsou hráči Astralis. Dánský celek se s návratem gla1va a Xyp9xe vrátil na světovou špičku a touží po 1. místě v tomto eventu, tak jak to dokázali před rokem tehdy ještě v LAN prostředí. První zápas s EG by si neměli nechat ujít...

Kdo z popředí scény upadá je naopak celek Evil Geniuses, jenž je i papírově nejslabším z celé startovní listiny. Od té doby, co jsme je v září viděli na prvním místě žebříčku HLTV, šla jejich forma opravdu strmě dolů a po pouchých 4 měsících se nachází až na osmnácté příčce. Pokud nebude mít Astralis výpadek, EG budou zřejmě bojovat v Lower bracketu a cestu budou mít opravdu těžkou.

G2 Esports vs. FURIA

Teno duel bude určitě jeden z nejvíce vyrovnaných. Na jedné straně NiKo se svým týmem a na té druhé FURIA s novým hráčem Lucasem "honda" Canoem. Ten nahrazuje Paytyna "Junior" Johnsona, který do Evropy nemohl odcestovat kvůli problémům s pasem.

G2 Esports vstupuje do nového roku s velkými ambicemi. Pokud máte v týmu někoho jako NiKo, tak míříte jen na nejvyšší příčky. Odrazovým můstkem by pro hráče této organizace mohl být právě tento event.

Celek FURIA nedávno prošel menší obměnou, když HEN1ho nahradil z Triumph junior, který tedy ale nakonec se spoluhráči neodletěl a jeho místo obsadil academy hráč Lucas "honda" Cano. Brazilové poslední dobou podávají průměrně výkony, z NA celků se jim v Evropě dařilo nejvíce a nachází se na šestém místě světového žebříčku. Svoji kvalitu budou chtít předvést hned v úvodním zápase, nic jednoduchého ale na ně nečeká, neboť s G2 mají v posledních měsících záporné skóre 1:2.

Vitality vs. Complexity

Vitality se spolu s Astralis řadí k velkým kandidátům na zisk 600 000 amerických dolarů. Francouzové doplnění Belgičanem Niverou mají za sebou skvělý závěr minulého roku, kdy se jim opravdu dařilo a vyhráli spoutu velkých turnajů. Je potřeba říct, že to však bylo zejména díky skvělým výkonům jejich hvězdy. Ano, Mathieu "ZywOo" Herbaut byl jejich hlávním strůjcem úspěchu a když i na této akci ukáže svoji neskutečnou hru, Vitality uvidíme určitě na stupních vítězů.

Jejich soupeřem bude evropský celek Complexity. Tem se již delší dobu potýká s absencí Valentina "poizon" Vasileva, kterého tentokráte nahradí Jakob "JUGi" Hansen. Tento tým se často značuje jako ten, který by mohl v jednotlivém turnaji uspět. To se však většinou i díky skvělým výkonům in-game leadera blameF a Australana jks již od léta nestalo a odchod mladíka oBo týmu moc neprospěl. Tak či tak, tito hráči kvalitu mají a potřebují něco, co je dokáže „nakopnout“ a posunout dál. To by pro ně mohl být právě tento první zápas s Vitality, neboť by nemuseli procházet velmi zrádným spodním pavoukem.

Natus Vincere vs. Liquid

Úvodní zápasy nám pak uzavírá velmi zajímavý duel mezi NaVi a Liquid. První zmiňovaný tým byl loni velice konzistentní a neměl téměř žádné špatné období. Velký podíl na tom samozřejmě měl s1mple společně s electrnoicem, ostatní hráči však taky nestrádali a monetálně se drží na bronzové příčce HLTV rankingu. Letos si svoji hru budou chtít udržet a v tomto eventu určitě zvítězit!

Na začátku jim v tom bude stát Liquid. Tuto severoamerickou organizaci nedávno opustil Twistzz, kterého nahradila brazilská legenda Counter-Striku, Gabriel "FalleN" Toledo! Hráči v modrobílém triku se na podzim minulého roku střetli s evropskými týmy a nejlépe si vedli na IEM Global Challenge, kde je zastavil až ve finále rozjetý vlak jménem Astralis. Jinak se jim ale nedařilo a společně s FalleNem musí ukázat, že účast ve finále nebyla pouhá náhoda..

Nezapomeňte tuto akci sledovat na twitch.tv/czctv, kde pro vás bude připraven český komentář!

JUGi se po konci v Astralis vrací jako stand-in za tým Complexity Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.