BLAST Premier Spring Groups 2021: Celky Astralis, Vitality a G2 nedokázaly postoupit!

  • Štěpán Zvolánek
  • 15. 02. 2021 10:30

I když se teď už všichni těšíme na očekávaný event IEM Katowice 2021, nemohli jsme zapomenout na shrnutí jarních skupin BLAST Premier sezóny. Bude to velmi zajímavé!

Skupina A - parádní výkon od NiP, obrovské zklamání na straně Astralis

První den turnaje přinesl hned největší překvapení celých uplynulých 10 dní! V úvodním zápase první skupiny vyzvali Ninjas in Pyjamas velikány z Astralis. Byl tu někdo, kdo věřil mladým ninjům? Jestli tomu tak je, jste opravdu dobří. Švédští hráči totiž opravdu dokázali porazit momentálně nějlepší tým světa! A navíc výsledkem 2:0!

Zatímco NiP šokovali na serveru celý esportový svět, na druhý zahajovací duel se chystaly týmy BIG a OG. Tady už se žádně překvapení nekonalo, Němci dokázali své soky přetlačit 16:12 a 16:13.

O první vstupenku na jarní finále si tedy zahráli hráči NiP a BIG. Ve skvělé formě hrající Švédové dokázali svoje nepřátele na první mapě porazit v prodloužení 22:12, na té druhé pak 16:12 a jako první postoupili dále!

Ve spodním pavouku zatím stihl po porážce s Astralis vypadnout celek OG a o druhou vstupenku se tedy strhl boj mezi celkem z Jutského polostrova a Němci z BIG. První mapa Vertigo šla těsně 16:14 pro BIG, druhou si pak hráči pod vedením in-game leadera Johannesa "tabseN" Wodarze už v klidu pohlídali 16:8 a postoupili jak do jarního finále, tak i do souboje s NiP o celkové vítězství ve skupině a také o lepší nasazení právě v Spring Final!

V Grand finále se spanilá jízda NiP zastavila po prohře 0:2, ale i tak tito mladíci předvedli výborný výkon a ukázali, že se s nimi musí opět počítat. Naopak hráčům z Astralis se absolutně nezadařilo a dokázali vyhrát pouze 2 mapy proti poslednímu celku OG.

BLAST Premier Spring Final - BIG, Ninjas in Pyjamas
BLAST Premier Spring Showdown - Astralis, OG

REZ se svými spoluhráči předvedl výborné výkony Photo by ESL

Skupina B - selhání Vitality a G2, skvělá hra od Complexity a EG

V „béčkové“ skupině jsme byli taktéž svědky velkých překvapení. To největší je bezesporu tým Vitality, který se musel obejít bez svého in-game leadera Dana "apEX" Madesclairea, jenž týmu není k dispozici z osobních důvodů. Na francouzský celek se jeho absence ale zřejmě podepsala. V prvním zápase dostali lekci od Complexity 2:0 a ve spodním pavouku po prohře s Evil Geniuses 2:1 rychle vypadli. Budou tedy muset zabrat v Showdown, doufejme už i s apEXem v sestavě...

Zklámání panuje i na straně francouzsko-balkánského G2 Esports. Hráči sice v prvním zápase porazili Evil Geniuses 2:0, pak ale jejich výsledky klesaly strmě dolů. Po prohře s Complexity spadli do spodního pavouku, kde se jim napodruhé postavil severoamerický celek EG. Po třech mapách to byli právě hráči okolo Petera "stanislaw" Jarguze, kteří se mohli radovat z postupu do samotného vyvrcholení skupiny B a jarního finále BLAST Premier sezóny. NiKo a spol. zatím nesplňují očekávání a fanoušci doufají, že jim prospěje již druhý bootcamp v tomto roce a ukáží svůj potencionál na IEM Katowice.

Velmi příjemné překvapení je celek Complexity, do kterého se již vrátil stálý sniper Valentin "poizon" Vasilev a na výsledcích se to hned projevilo. Žádný hráč nezaostával a všem se dařilo. I díky tomu dokázal tento evropský tým porazit Vitality, G2 Esports a v samotném Grand finále i EG! Je třeba zmínit, že se jim to povedlo bez jediné prohrané mapy.

BLAST Premier Spring Final - Complexity, Evil Geniuses
BLAST Premier Spring Showdown - G2 Esports, Vitality

Kdy se apEX vrátí? Photo by HLTV.org

Skupina C - výborný FaZe Clan, Liquid za očekáváním

Poslední skupina přinesla celkem očekávatelné výsledky, ale bylo tu jedno velké překvapení se jménem FaZe Clan! Hráči s příchodem Russela "Twistzz" Van Dulkena ožili a hned to všem ukázali. V úvodním zápase doslova vymazali Liquid ze serveru, když obě dvě mapy ovládli v poměru 16:11 a Nuke dokonce 16:1. Pak na ně čekali rusko-ukrajinští hráči z Natus Vincere.

Tento duel byl pro oko fanouška extrémně zajímavý. Oba dva celky dokázaly vyhrát pick svého soupeře a rozhodnout musela až mapa Train, která se dostala ž do prodloužení. V něm byl nakonec lepší tým NaVi, který dokázal zvítězit 19:17 a postoupit do Grand finále. Ve skvělém světle se ukázal Russel "Twistzz" Van Dulken, který si za celý zápas připsal skvělých 76 killů a na druhé straně nikdo jiný než Oleksandr "s1mple" Kostyliev, jenž předváděl skvělé výkony po celý turnaj a jeho rating se pohyboval v opravdu vysokých číslech!

Jak už bylo zmíněno, týmu Liquid se absolutně nevyvedl úvodní zápas a musel zabrat ve spodním pavouku. Tam se mu sice podařilo eliminovat MIBR, ale odveta s FaZe nevyšla. Tentokrát byl Nuke sice mnohem vyrovnanější, když skončil výhrou FaZe až v druhém prodloužení 22:20, ale Inferno skončilo rychle v prospěch hráčů kolem in-game leadera Marcela "coldzera" Davida. Výborný zápas zaznamenal s ratingem 1.45 Olof "olofmeister" Kajbjer, pro kterého to byl poslední turnaj v barvách FaZe Clanu. Rozloučil se ale parádně a nebýt jeho, FaZe by těžko hledali cestu do jarního finále!

I když sice FaZe Clan nevyhrál Grand finále proti NaVi, nemusí se za nic stydět. Vypadá to, že jim Twistzz sedl do sestavy parádně a pokud podle spekulací přijde staronový in-game leader Finn "karrigan" Andersen, máme tu na scéně opravdu silný tým!

BLAST Premier Spring Final - Natus Vincere, FaZe Clan
BLAST Premier Spring Showdown - Liquid, MIBR

olofmeister ukázal, že nepatří do starého železa... Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.