BLG jsou druhým semifinalistou Worlds 2023, v pěti hrách vyřadili domácí Gen.G

  • 03. 11. 2023 16:00
Zdroj obrázku: Lol Esports, Riot Games

Po včerejší výhře týmu Weibo Gaming nad americkými NRG máme i druhého semifinalistu světového šampionátu. V souboji Koreji proti Číně byl štastnější druhý zmiňovaný region. Korejská jednička, kterou byli Gen.G, padla v souboji s Čínskou dvojkou a finalistou MSI, Bilibili Gaming PingAn Bank. První semifinále bude tak čistě čínské a utkají se v něm BLG proti WBG.

Série mezi Gen.G a BLG byla pokračováním příběhu, ve kterém Korejci prohráli 3-0 na MSI. Podobně vypadal i začátek série na Worlds, do níž BLG vstoupili tak, že za první dvě mapy nenechali svým soupeřům jediného draka, heralda nebo barona. Všechny objectivy patřili právě Xunovi, který celou sérii ovládal jungli a zastínil Peanuta.

Stav 2:0 přišel rychleji než mohl kdokoliv čekat. Bilibili Gaming dvakrát absolutně zničil Gen.G s trojicí championů Renata Glasc, Jarvan IV a Orianna. V dalších hrách už přišla do banu Renata Glasc, s ní pak Jax a Xayah. Do dalších tří her přišli úplně jiní GEN.G.

Za stavu 2:0 poslal sérii do čtvrté hry Doranův neuvěřitelný výkon na Aatroxovi, kterým zastínil Bina. Následně přišel v další hře neuvěřitelně takticky zvládnutý výkon od Gen.G, kde vypadali fantasticky hlavně Chovy a Delight. Peanut sice udělal pár drobných chyb, ale Korejci dokázali vyrovnat a sérii poslali do Silver Scrapes.

Do poslední hry se tak nastupovalo s tím, že se hraje o všechno. Bilibili Gaming si vybrali modrou stranu a tu hned využili k tomu, aby vzali Rumbla. Od Gen.G pak všichni očekávali pick Jarvana, který ale nepřišel a champion tak zůstal volný pro Bilibili, kteří mohli využít jeho skvělé synergie s dvojicí Rumble a Orianna.

Gen.G sice šli do vedení, to ale nedokázali udržet. Chyby dělali všichni z korejského týmu a jediný, kdo vypadal, že se alespoň snaží držet krok s čínskými hráči byl Peyz. To ale nestačilo a BLG tak po dlouhé sérii míří do semifinále světového šampionátu.

EPLAYER MVP: BLG Xun

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.