Češi a Slováci v zahraničí: Random s Neonem zatím bez prohry, Krakeer a Sajator ještě nevyhráli

  • 19. 01. 2024 16:00

Tento týden začínají nejen všechny major ligy, ale i hlavní ERL soutěže. Už se začalo, jak v Německu, tak i ve Francii a Španělsku. V každé z těchto zemí máme své zástupce, v Německu můžeme sledovat Neona, na Pyrenejském poloostrově pak Randoma se Sajatorem a ve Francii bývalého kouče eSuby Krakeera. Jak si tento týden vedli?

Neon v Prime League

Slovenský hráč Neon se za poslední rok propadl z LEC a do německé ligy, ve které má ale fantastický tým, se kterým to může dotáhnout daleko i v EMEA Masters. Diplex a LIMIT mu jako dvě největší jména dost pomáhají dosáhnout na titul v Německu. Zapomenou nejde ani na Venoura s Rabblem, kteří sice nehráli LEC ani LCS, jako jejich tři spoluhráči, ale skvěle je doplňují a jsou důležitými faktory, proč jsou SK Prime 2-0.

Zatím se ale ani Neon ani LIMIT moc neukázali. V každém ze zápasů zastínil jejich výkon někdo jiný, poprvé to byl Diplex na Corkim, který útočil na 1000 damage za minutu a v druhé hře to byl Rabble, který se Xin Zhaem ovládl celou mapu a dotáhl své spoluhráče na skóre 2-0. SK Prime zatím s jistotou vládnou Prime League.

Krakeer s 0-2 startem do LFL

Krakeerovi se s Team Du Sud nepodařilo v prvním týdnu získat jedinou výhru a tak je bohužel po dvou odehraných zápasech na spodku tabulky společně se Solary, kteří ale měli težší soupeře. Abychom neměli z Francie jen špatné zprávy, tak Zicssi s Gameward je na skóre 1-1.

Večer můžete sledovat, jak nás v LFL 2 budou reprezentovat Omon a Kio. Omon s Ici Japon hraje ve 20:00 proti Joblife, hned po něm nastoupí ke svému zápasu Kio za MHSC, kterého čeká souboj proti jeho bývalému týmu. Izi Dream vs MHSC Esport začíná hned jak dohraje Omon na www.twitch.tv/otplol_.

Random 2-0/0-2 Sajator

Slavit nebo být smutní? Asi obojí, Random s Movistar KOI vstoupil do dalšího splitu LVP, tak že ulovil cenu za nejlepšího hráče zápasu a dvě výhry. To pro Movistar znamená první místo v tabulce, o které se dělí s Heretics, Ramboot a UCAM.

Při pohledu na druhou stranu tabulky najdeme poměrně rychle Barcelonu, která si poslední pozici dělí s Guasones, GIANTX PRIDE a Zetou. Dvě prohry jako vstup do splitu prakticky nic neznamenají, ale je to jasný signál pro hráče i vedení, že do příštího týdne musí přijít se zlepšením.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.