Cesta legendárního Astralis kapitána je u konce, přichází 2 nové tváře

  • 22. 06. 2023 15:00
Zdroj titulní fotografie: eSports

Astralis po předchozích změnách v interním fungování postupuje i směrem hlavní soupisky, přichází změny razantnějšího rázu.

Po téměř sedmileté éře se cesta jednoho z nejtalentovanějších in-game leaderů, Lukase "gla1ve" Rossandera, chýlí ke konci. Gla1ve je hráč, který dovedl tým k čtyřem Major titulům, patnácti S-Tier trofejím a Intel Grand Slamu. Jeho konec znamená pro organizaci, dánskou i světovou scénu hodně, neboť představoval jakýsi základní pilíř slavné éry Astralis.

Untitled-1-90.jpg

Tehdejší Astralis vyhrávající 3. Major titul po sobě - IEM Katowice 2019 Source: TalkEsport

Novou strategií Astralis je totiž sázka na mladé hráče. Johannes "b0RUP" Borup a Victor "Staehr" Staehr se připojují k týmu jako nové posily. Astralis se rozhodli postavit novou éru na mladých hráčích, kteří mají potenciál se vypracovat v silné konkurenty na světové scéně.

Na zmiňovaného Victora "Staehr" Staehra si Astralis dělal zálusk již delší dobu. Původně měl mít Staehr smlouvu s německou organizací Sprout do konce roku 2024. Avšak po měsících neúspěšných pokusů o jeho předčasný odchod se dánské organizaci konečně povedlo dosáhnout průlomu ve vyjednávání o přestupní částce tohoto osmnáctiletého hráče.

Zatímco se změny konají, organizace dnešním dnem předává vedení týmu Benjaminovi "blameF" Bremerovi. Tato změna byla volána některými již delší dobu, především kvůli nedávným problémům Astralis a špatné individuální formě gla1ve. blameF již předtím řídil hru na jedné mapě, Mirage, a má tedy zkušenosti s touto rolí díky svému minulému působení v týmu Complexity.

Sestava Astralis tak odteď bude vystupovat ve složení:

Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer
Nicolai "⁠device⁠" Reedtz
Christian "⁠Buzz⁠" Andersen
Victor "⁠Staehr⁠" Staehr
Johannes "⁠b0RUP⁠" Borup

Peter "⁠casle⁠" Ardenskjold (trenér)
Mathias "⁠R0nic⁠" Pinholt (asistent trenéra)

Lukas "⁠gla1ve⁠" Rossander (lavička)

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.