Základní část ESL One Cologne 2020 je u konce, začíná play-off!

  • Štěpán Zvolánek
  • 27. 08. 2020 16:45

Velkolepý turnaj ESL One Cologne 2020 se přehoupl přes svoji pomyslnou polovinu. Včera se odehrály finální boje o poslední postupující do vyřazovací části, kde bude 8 nejlepších týmů bojovat o titul, který vítězovi mimo jiné zajistí i 150 tisíc amerických dolarů. Největším překvapením je kvalifikovaný tým Sprout, který k postupu do play-off nepotřeboval ani Lower bracket a porazil i rivaly z BIG. Právě hráči z momentálně nejlepšího týmu nenavázali na svoji famózní formu a z turnaje vypadli již po dvou zápasech. Tým mousesports s frozenem v sestavě „tradičně“ taktéž skončil.

Skupina A

Ze skupiny A se do play-off dostaly nejrychleji týmy, od kterých bysme to rozhodně nečekali. Byly to Sprout a Complexity! Bývalý tým oskara, Sprout, dokázal porazit rivala BIG čistě 2:0 a posléze i OG 2:1. Postoupil tedy jako první tým do čtvrtfinále, což už je pro tuto německou organizaci veliký úspěch! Tým Complexity zvládl základní část naprosto fantasticky, když si poradil s týmy MAD Lions a Natus Vincere. Oba zápasy vyhrál 2:0 a radoval se z postupu.

Zbylá dvě místa v play-off doplnily týmy Ninjas in Pyjamas a OG. Ninjové ze Švédska se v prvním zápase utkaly právě s OG. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný, ale OG si přeci jen dokráčeli k vítězství 2:1 a poslali NiP bojovat do Lower bracketu. Ti se tam utkaly s německou jedničkou BIG. První mapu sice nezvládli, ale ostatní dvě, Nuke a Mirage, vyhráli a postoupili do rozhodujícího zápasu s ruským velikánem Natus Vincere. Ten ale Švédové zahráli výborně! NaVi se na dvou mapách zmohli jen ke dvanácti kolům a Ninjas in Pyjamas tedy výsledkem 2:0 postoupili do vyřazovacích bojů! Evropský mix OG se kromě zmiňovaného zápasu s NiP utkal v Upper bracketu právě s německým týmem Sprout, kteří ho však porazili, jak už jsme se dozvěděli výše. Svůj nejdůležitější zápas sehrál tedy ve finále Lower bracketu s dánským týmem MAD Lions. K postupu týmu stačily 2 mapy, které pohodově vyhrál a postoupil dál!

Týmy, pro které je turnaj zklamáním, jsou určitě BIG, NaVi a mousesports. Hráči z BIG svůj první zápas se Sprout prohráli a s turnajem se poté rozloučili v Lower bracketu prohrou 1:2 s NiP. Ruský tým Natus Vincere sice svůj první zápas proti mousesports zvládl, pak však dostal lekci od Complexity a NiP, když neurval ani jednu mapu. Poslední tým, který určitě nechtěl a hlavně něměl vypadnout, je mousesports. Prohráli oba své zápasy a již po páté za sebou končí hned na začátku turnaje.

Paweł "dycha" Dycha se výrazně podílel na postupu Sprout Photo by HLTV.org

Skupina B

Z kvalitně obsazené B skupiny se zadařilo nejvíce Astralis a G2 Esports. Dánský světoznámý tým s novými hráči ukázal, čeho je schopen a že se s jejich hráči musí zase začít počítat. Svoji cestu zahájil proti týmu Fnatic, který dokázal porazit 2:0 a svoji dobrou hru předváděl i proti hráčum z Vitality, kterým daroval za 2 mapy pouze 15 kol a vcelku lehce slavil postup do čtvrtfinále. Dalším týmem, který postoupil do play-off po dvou zápasech, byl G2 Esports. Tento francouzský tým nejdříve rozdrtil MIBR 16:2 a 16:4, aby si pak těsně poradil s Heroic 2:1.

Další týmy, které uvidíme v play-off, jsou Heroic a Vitality. Dánové z Heroic delší dobu předvádí sympatické výkony a ukazují nám to i v tomto turnaji. Ve svém prvním zápase dokázali překvapivě porazit FaZe Clan 2:0, když předvedli výbornou týmovou hru. V následujícím zápase sice padli s G2 Esports, ale svůj finální rozhodující zápas s Fnatic si pohlídali, neboť vyhráli 2:0 a Švédům pustili na každé mapě jen 11 kol. Výborná práce od těchto dánských mladíků! Play-off sestavu nám uzavírá tým Vitality. Ten si v prvním zápase poradil s krajany z Heretics, ale posléze nestačil na skvěle hrající Astralis. Zápas „o všechno“ sehrál s FaZe Clanem. Byla to neuvěřitelně vyrovnaná bitva, kterou však Francouzi dokázali utnout na obou mapách 19:16 a 16:14. Skvělý zápas odehrál Cédric "RpK" Guipouy, který výrazně přispěl k vítězství svého týmu.

Zklamání skupiny mohou být týmy Fnatic a FaZe Clan. První zmiňovaný tým na online prostředí už dlouho nepředvádí dobré výkony a bohužel pro ně ESL One Cologne 2020 nebyl vyjímkou. FaZe Clan s novým hráčem Kjaerbye chtěl určitě do play-off. Sestavu na to rozhodně měl, ale postup je zřejmě stál první prohraný zápas s Heroic, kde nepředvedl svoji kvalitní hru a musel do Lower bracketu.

Zkušený cadiaN hraje s Heroic skvěle a postup si celý tým zasloužil Photo by HLTV.org

Všechny zápasy play-off můžete sledovat živě na Twitch kanále ESL: https://www.twitch.tv/esl_csgo

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.