CS2: Santorini čeká v Source 2 návrat! Přidá se i Cache?

  • 27. 04. 2023 10:00
Zdroj titulní fotografie: Dotesports (autor FMPONE, Valve)

Obrovská vlna emocí po prvotním oficiálním odhalení nově chystané verze hry CS2, tedy přechodu na nový engine Source 2, lehce utichla. Vývojáři však nelení a s nimi neotálejí ani tvůrci map.

Předělání map samotných do nového enginu je samozřejmě nedílně důležitou součástí připravované aktualizace. Známý autor map, FMPONE, který stojí za kousky jako je Cache, Subzero, Season a další, nedávno na svých sociálních sítích představil prvotní ukázky ze své chystané tvorby předělávající mapu de_santorini.

Santorini je prý pouhým začátkem, naznačuje FMPONE

Santorini, mapa, která byla prvně představena v roce 2016 operací Wildfire, bude prý z většiny využívat nových aspektů a výhod nového enginu, tzn. například zásadních změn v osvětlení a nový "fyzikálně založený systém vykreslování".

Čekají nás prý změny i v kompletním rozložení mapy jako takové. "Změny v rozložení mapy určitě budou. Hlavním cílem je dát teroristům více možností a donutit CT, aby hráli společně jako tým. Uvidíme, jak to půjde, je třeba testovat," uvedl FMPONE ve svém Tweetu.

Zda však Valve zařadí po vydání mapu zpět do map poolu, či rovnou do toho aktivního, je pouho pouhou otázkou diskuze a času.

Zajímavostí může být, že dosavadní představené ukázky byly kompletně vytvořeny skrze nástroj pro vytváření a modifikace map levelů pro nejnovější Half Life: Alyx.

"Jak probíhala aktualizace této mapy na Source 2? S nástroji Source 2 jsi toho udělal už hodně, ale je tohle první projekt, který můžeš přímo porovnat mezi oběma editory?" položil tvůrci dotaz Twitterový uživatel pod přezdívkou @cs2_geo.

FMPONE přišel s reakcí: "Zábava, spousta zábavy. Ne, se Source 2 pracuji už několik let a jsem velkým fanouškem toho, co dokáže. Jsem si jistý, že se bude jen zlepšovat, jen co Valve ovšem vydá oficiální nástroje..."

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.