CS2: Scripty, configy a většina bindů přestane fungovat, CS2 permanentně nahradí CS:GO

  • 06. 04. 2023 18:40
Zdroj titulní fotografie: Twitter @MaximsTweets

Uzavřená beta a omezené testování nově představené verze hry je v plném proudu a většina dosavadních účastníků, na které se usmálo štěstí a přístup dostalo, si ji dosud pochvalují.

"Připomíná mi to rok 2012, kdy Valve na hře skutečně záleželo," pochvaluje si MrMaxim z Youtubového kanálu Bananagaming přístup vývojářů k dosavadnímu vývoji CS2.

Jedna aktualizace za druhou

A je tomu skutečně tak! Vývojáři představují účastníkům testování jednu aktualizaci za druhou.

V nedávné aktualizaci ke konci března vypustili vývojáři aktualizaci, která opravuje jak dosavadní chyby, jako je vyrušení smoků granátem skrze zdi, celková optimalizace, příkaz vyvolávající "wallhack", ale i některé herní mechanismy, které do budoucna pravděpodobně výrazně změní hru takovou, jakou ji známe dnes.

Nejnovější oficiální aktualizace CS2 lze průběžně sledovat ZDE.

"K jedné klávese už nelze přiřadit více herních akcí"

Slyšíte správně, jeden řádek z nejnovější aktualizace tohle nově zakazuje a od nové verze hry už nebude pravděpodobně možné nastavit provedení více herních akcí najednou v rámci jednoho tlačítka.

To v praxi znamená, že veškeré scripty, configy a většina bindů přestane rázem fungovat.

Od nynějška se při pokusu o provedení daného bindu, dejme tomu při pokusu o nákup všech granátů pomocí jednoho tlačítka, se pouze provede první příkaz, zbytek příkazů v daném řádku bude ignorován. Jiné scripty jako je například automatická změna zbraně po výstřelu z AWP zpět na AWP již přestaly fungovat úplně. Příkaz "exec" byl ze hry kompletně odstraněn.

Jak to bude se Scripty do budoucna?

Dosud to vypadá, že se vývojáři snaží implementovat veškeré dosavadní funkce přímo do hry tak, aby si běžný, ale i pokročilý hráč vystačil kompletně bez použití vývojářské konzole.

Ptáte se, jak to teď bude s jump-throw scriptem? Vývojáři na tohle mysleli a rozhodli se integrovat "jump-throw script" přímo do hry, takže již přestane být jako takový potřeba. Nově také při správném provedení "jump-throw scriptu" váš charakter udělá zvuk.

Je tahle změna permanentní, anebo pouze dočasná, dokud vývojáři neintegrují nahrazující mechanismy, které tyto funkce opět zpřístupní? Toť otázkou, zdali z části, kompletně, nebo vůbec, avšak už teď víme, že nově chystaná verze hry Counter-Strike 2 plně nahradí dosavadní titul CS:GO, který již po vydání nebude pravděpodobně možné spustit.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.