Dánská hvězda dev1ce údajně dokončila přestup zpět do Astralis! Oznámení nás prý čeká za pár dní

  • 26. 10. 2022 15:55

Nicolai "⁠device⁠" Reedtz údajně právě po 18 měsících dokončil svůj přestup a vrací se zpět do Astralis, naznačují poslední zprávy od Jaxon, který uvadí tuhle informaci jako potvrzenou z více zdrojů. Návrat dev1ce by měl být právě tím posledním ze série přestupů do hlavní sestavy organizace Astralis, která nedávno rozvázala vztahy s Kristianem "⁠k0nfig⁠" Wieneckem a s trenérem Martinem "⁠trace⁠" Heldtem.

Očekává se, že dánská organizace Astralis tuto informaci potvrdí během nejbližších následujících dní! Naznačovat tomu může i včerejší tweet právě od CEA organizace Astralis.

Dění okolo dev1ce a jeho historie v Astralis

I když stále není jasné, koho dánská hvězda nahradí, Asger „⁠Farlig⁠“ Jensen se zdá být jednou nohou mimo Astralis poté, co další zpráva od portálu Jaxon naznačila, že byl právě Farlig německé organizaci Sprout nabídnut v obchodní dohodě za Victora "Staehr" Staehr.

Sedmadvacetiletý hráč by se tímto vrátil do organizace, kde si užil většinu svých úspěchů. Během svého pětiletého působení vyhrálo Astralis po jeho boku celkem čtyři Majory, několik S-tier turnajů a Intel Grand Slam Season 1. dev1ce byl dokonce součástí úplně první sestavy Astralis, a to už v době, když byla organizace poprvé založena tehdy ještě bývalými členy TSM, v lednu 2016. Je také nutno zmínit, že je aktuálně držitelem druhého největšího počtu MVP medailí na celosvětové scéně, a to celkem s počtem 19 kousků. Více má už jen Oleksandrem "⁠s1mple⁠" Kostyliev, konkrétně o dvě více, tedy 21.

dev1ce Starladder MVP ocenění Source: TalkEsport.com

Na jaře 2021 byl ovšem po řadě neúspěchů na straně Astralis nucen svůj tým opustit a přesunul své zájmy k Ninjas in Pyjamas. Nakonec však později v tomto roce přestal kvůli zdravotním důvodům aktivně hrát. Od té doby nehrál profesionálně a NIP ho ve výsledku nakonec nahradilo Ludvigem "Brollanem“ Brollinem. Nyní by se tak znovu sešel se svými bývalými spoluhráči, Lukasem "gla1ve“ Rossanderem a Andreasem "Xyp9x“ Hojslethem. Koho dev1ce v aktuální soupisce nahradí ? To bychom se měli dozvědět v následujících dnech.

Pád Astralis a možné znovuzrození ?

Astralis má od odstupu dev1ce relativně tragickou historii. V roce 2022 byl pouze jejich nejlepším výsledkem 3-4. místo na IEM Cologne 2022. Dánové pak nedokázali udržet tempo a obavy se začaly hromadit poté, co se skvadře v čele s Lukasem "⁠gla1ve" Rossanderem jen stěží podařilo kvalifikovat na Europe Regional Major Ranking ve finálové otevřené kvalifikaci.

Odtud šla situace okolo Astralis strmě ke dnu, protože Astralis utrpěla předčasný odchod v ESL Pro League Season 16 poté, co se nedokázali vyškrábat ze skupinové fáze. Výkon Dánů v RMR byl letos jejich nejhorším výkonem na kvalifikačním turnaji na Major vůbec. Byli vyřazeni ve stavu 1-3 na vyhrané/prohrané zápasy a poprvé v historii se organizace Astralis nedostala do top-24 příčky na Majoru.

blameF a historicky první neúspěch Astralis kvalifikovat se na Major Source: pley.gg

První zápas, kde by si mohl zahrát už i dříve zmiňovaný dev1ce se svým staronovým týmem by měl být nadcházející Elisa Masters Espoo, což je aktuálně poslední plánovaný turnaj v kalendáři Astralis pro zbytek tohoto roku. Spasí Astralis tento návrat dánského veterána a vrátí se tímto organizace ke svým starým slavným kořenům ? Uvidíme.

Sestava Astralis by po změně vypadala následovně:

Nicolai "dev1ce" Reedtz
Lukas "⁠gla1ve" Rossander
Andreas "⁠Xyp9x" Højsleth
Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer
Asger "⁠Farlig" Jensen (pravděpodobně nahradí dev1ce)
Mikkel "⁠MistR" Thomsen

Peter "⁠casle" Ardenskjold (dočasný coach)

Martin "⁠trace⁠" Heldt (neaktivní)

Zdroj titulní fotografie: dotesports.com

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.