Poslední šance pro týmy se dostat na Major do Ameriky. Evropská regionální kvalifikace, kde se šesnáct týmů utká o šest postupujících míst. Náhrada za RMR se tentokrát koná online a hrát se bude už známým swiss formátem.
Jak už bylo zmíněno v souhrnu, žádný domácí tým se kvalifikace neúčastní, ale i přes to bude co sledovat.
Hlavním důvodem bude nepochybně účast domácích hráčů v zahraničních organizacích.
Fnatic společně s MATYSEM
MATYS, stabilní hráč slavné organizace fnatic, se pokusí dostat na další Major, avšak nebude to mít jednoduché. Konkurence je velká a navíc se budou muset obejít bez dlouholeté opory KRIMZE, který si dává pauzu z osobních důvodů, místo něj bude za fnatic hrát b0RUP. Fnatic budou muset předvést nadstandartní výkony, pokud se chtějí na Majoru ukázat.
PR v boji o svůj první Major
Další domácí hráč, co se účastní MRQ, bude český talent PR, který dostane šanci zabojovat o svůj první Major. S týmem GamerLegion se nachází ve skvělé formě a jednoznačně patří k favoritům na postup.
Astralis a snaha o odvrácení další blamáže
Jeden z nejzajímavějších příběhů bude, zda se Astralis podaří konečně dostat na Major. Jedna z nejúspěšnějších organizací se poslední roky trápí a vše je potvrzeno tím, že chyběla na posledních čtyřech Majorech za sebou. Patří k favoritům na postup, avšak nedivil bych se, kdyby tento rok přišlo další zklamání.
První zápasy
- 500 x ENCE
- B8 x Metizport
- HEROIC x PARIVISION
- BIG x 9Pandas
- SAW x BetBoom Team
- BC.Game x Fnatic
- Astralis x OG
- GL x Nemiga Gaming
Spousta kvalitních týmů a pouze šest z nich může slavit postup. Kdo bude zklamaný a kdo bude vítěz? A jak dopadne PR a MATYS?