Dnes začíná PCS, proč má nakonec jen 8 týmů a kdo je největším favoritem?

  • 19. 01. 2024 13:00
Zdroj: PCS Twitter

Pacifická liga v League of Legends začíná už dnes zápasem Beyond Gaming proti CTBC Flying Oyster. Po nich si to rozdají Deep Cross Gaming s West Point Phillipines. V lize mělo původně startovat deset týmů, ale nakonec jich uvidíme jen osm. Kdo jsou nejvetší favorité? Jak s Playoffs mohou zamávat týmy z Oceánie a Japonska? Na to všechno se podíváme v rozboru jarního splitu PCS

Proč má PCS jen osm týmů?

V minulém roce do PCS postoupila dvojice týmů z druhé ligy, která nahradila týmy Impunity a Dewish Team. PCS si měli zahrát PSG Talon Academy a tým Nate9527. Jenže u obou nastaly problémy s financemi a sponzory a tak si nemohli dovolit se PCS zúčastnit. Za zmínku stojí rozhodně šestnáctiletý hráč hongQ, který vypadal výborně na prakticky všech championech, které si vybral. O midlanerovi týmu Nate9527 určitě ještě uslyšíme.

Kdo je největším favoritem na titul?

Pár posledních let už dominují PSG Talon. Na dominanci jsou v tomto regionu ale už zvyklí. Všichni jistě pamatujeme na týmy Flash Wolves, ti starší si pak vzpomenou i na dominanci ahq eSports Club. Od začátku roku 2020 nevyhráli titul PSG Talon pouze dvakrát, jednou je přemohl J Team a jednou CTBC Flying Oyster. Čistě podle jmen bychom měli favorizovat "létající ústřice" a tak to vidí i sázkové kanceláře. V první sérii sezóny, ale jistě nevypadají.

Jména jako Karsa, Gori, SwordArt, ale i Rest a Shunn hodně rezonují na Tchaj-wanu. Druhým největším favoritem na titul jsou PSG, kde můžeme vidět další velká jména regionu, Mapla, dále pak JunJiu nebo Bettyho. O titul se určitě ale budou chtít porvat i Beyond Gaming a J Team, kteří mohou překvapit. V Beyond Gaming stojí za sledování rozhodně Maoan, který se přejmenoval na 1116, protože pod nickem Maoan dostal ban na Worlds 2022 za matchfixing. V J Teaamu uvidíme třeba Hanabiho, kterého si můžete pamatovat hlavně z působení právě v PSG Talon.

Eplayer predikce základní části:

1) CTBC Flying Oyster

2) PSG Talon

3) Beyond Gaming

4) J Team

5) Frank Esports

6) Deep Cross Gaming

7) HELL PIGS

8) West point Phillipines

Jaká konkurence přijde z LJL a LCO?

Celkově se už minulý rok ukázalo, že týmy z LCO týmům z PCS moc nemohou konkurovat. Žádnou velkou změnu neočekávám a také by se ani stát neměla.Naopak z LJL by měli přijít kompetitivní Detonation FocusMe, kteří by mohli působit neplechu a zkusit zaútočit alespoň na TOP3 v celkovém pořadí PCS. Dost záležet bude ale na formě japonského celku.

Zápasy můžete sledovat každý den dopoledne a brzy odpoledne, jak na Twitchi, tak na YouTube PCS.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.