Do eSuby zamířily další dvě posily. O koho se jedná ?

  • 10. 08. 2022 15:15

Změny v sestavách na scéně pokračují a právě u eSuby je to letos obzvlášť znát. Po posledních událostech v soupisce, kdy tým po tříměsíčním trial období musel opustit Martin “zur1s” Sláma a následně se k němu po nějaké době přidal dosavadní in-game leader Dominik “desty” Černý, který ovšem tým neopustil úplně, ale pouze se přesunul na post coache.

Nyní přichází soupisku obohatit již dříve hodně spekulovaný Jakub “M1key” Krausko, který se již před pár dny objevil v soupisce eSuby v lize pro ESEA Main, kde soupiska ještě nebyla finální, jelikož zde figuroval již dříve zmíněný desty. M1keyho jsme v minulosti mohli vidět hrát za týmy jako je Cryptova, Dark Tigers a naposledy za tým Gifted.uRage.

M1keyho jsme si vyhlédli v FPL-C, kde dlouhodobě podával skvělé výkony a i v tryoutech nás velmi mile překvapil. Na jeho nízký věk ukázal herní vyspělost, přestože ještě nemá tolik zkušeností z nejvyšší úrovně česko-slovenské scény. Už teď u něj vidíme kvality hráče pro základní sestavu a věříme, že v následujících měsících dostane možnost rozvíjet svůj potenciál“, komentuje tvorbu sestavy, Štepán Mach - team manager eSuby.

Druhou posilou do eSuby je staronový 21 letý Lukáš “luko“ Hrabčík, který se do eSuby vrací po půl roce. Za tu dobu si zahrál za dres Cryptovy a nějakou dobu i pod dresem Dark Tigers. Před opuštěním eSuby si zahrával s rolí in-game leadera, avšak byl to pro něj krok do neznáma. „Luko v eSubě již v minulosti strávil rok a půl a byl u úspěchů jako výhra MSR 2021, nebo 7.místo na V4 FSF. I přesto, že jsme s jeho působením byli spokojeni, rozhodli jsme se na začátku roku 2022 o rebuild tehdejší sestavy, kde nám více zapadal svým playstylem právě Desty. Během sezóny se s odchodem dvou hráčů ze základní sestavy změnila i týmová dynamika a nejlepší aktuální kombinací bylo právě duo Luko a m1key, dodáva Mach.

Nová sestava by se dnes od 16:00 v sérii BO3 měla utkat proti bulharským Beyond Possible v rámci CCT Central Europe Series 1 Closed Qualifier, takže budeme moci hned být svědky toho, jak se jim v obměné sestavě může do budoucna dařit. Ovšem nutno také brát v potaz, že tahle nová sestava ještě neměla moc času na to, aby se dostatečně sehrála, takže to ve finále nemusí dokázat vůbec nic. Všechno ukáže čas.

Aktuální sestava eSuby:

Dominik "blogg1s" Janita
Lukáš "Levi" Bouřa
Martin "Pechyn" Pechoušek
Jakub "M1key" "Krausko
Lukáš "luko" Hrabčík

Dominik "desty" Černý - tréner

Zdroj titulnej fotografie: Facebook/Mistrovství ČR v PC hrách

Ohodnotit

1

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.