Domácí esportová scéna truchlí. Talent podlehl v pouhých 19 letech

  • 07. 06. 2023 19:20
Zdroj titulní fotografie: Twitter @FUTesportsgg

Dnes odpoledne se stala nečekaná událost, která zarmoutila miliony příznivců esportu. Francouzská organizace Team Vitality oznámila na svých sociálních sítích, že ve věku pouhých 19 let zemřel jeden z nejlepších českých hráčů, Karel "Twisten" Ašenbrener.

Karel si prošel veleúspěšnou esportovou kariéru. Jeho počínání začalo v týmu Kings of Sosnovka, zahrál si však také v eSubě a u Entropiqu. Úspěch zaznamenal už v roce 2021, kdy měl tu čest zahrát si za německou organizaci BIG, a hned rok na to se usadil v týmu Vitality, kde již také setrval. Angažmá v jedné z nejlepších organizací světa mu dalo mnoho možností a začal sbírat přední příčky ve velkých soutěžích.

Na začátku roku však Karel "Twisten" Ašenbrener začal v rámci dlouhého prohlášení otevřeně hovořit o svých mentálních bojích. Popisoval, jak ho hraní a lidé kolem něj podrželi v těžkých časech a pomohli mu překonat deprese. Bohužel, i přes velkou podporu Karel Ašenbrener v boji nakonec prohrál - v noci na dnešek spatřila světlo světa tragická zpráva o jeho smrti.

Organizace na závěr uvedla, že problémy s mentálním zdravím znamenají ve společnosti vážné téma a není radno je podceňovat. "Pokud máte potíže, obraťte se na někoho a promluvte si, nikdy není pozdě ❤️."

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.