DreamHack Open Fall 2020: Další rozdávaní bodů na Major!

  • Štěpán Zvolánek
  • 14. 10. 2020 19:37

Jeden event za eventem - tak by se daly shrnout poslední měsíce, neboť snad zatím nebyl ani jeden víkend bez CS:GO. A již zítra začíná další veledůležitý turnaj, kterého se zúčastní hned všechny přední evropské týmy. Hrát se nebude pouze o tučný prizepool ve výši 115 tisíc amerických dolarů, ale hlavně o další body do regionálního Major žebříčku! Ten pak rozhodne o tom, kdo si zahraje prestižní Major. A jaké jsou podrobnosti turnaje, kterého se mimochodem zúčastní i STYKO a frozen?

16 týmů bude bojovat ve čtyřech skupinách, které se již klasicky sehrají GSL formátem. Z každé skupiny se do vyřazovací části kvalifikují hned 3 celky, z nichž první dva půjdou rovnou do horního bracketu a ten poslední začne svoji těžkou cestu v dolním.
V play-off se pak odehrají BO3 zápasy s dvojitou eliminací a samotné Grand finále, které je na programu 25. října, tentokráte nebude vyjímkou.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, DreamHack Open Fall je dalším kvalifikačním turnajem na Major, které se oproti loňským rokům rozhodlo Valve uspořádat, a to na úkor pozvánek. Původně měl být finální, avšak kvůli zrušenému Majoru v Riu tomu tak nebude a další boje „o body“ budou následovat.

Oproti ESL One: Road to Rio a cs_summit 6 se možné získané body ještě o něco zvýšily a šampion jich do kapsy získá rovnou 2500 a ostatní celky pak vždy o cca. 150 méně. Pro vítěze je tady ještě jedna potěšující zpráva. Kromě 33 000 dolarů a získaných bodů do RMR obdrží také pozvánku na prosincový IEM Global Challenge 2020, jenž by se už mohl konat offline!

Poslední turnaj, jenž se započítával do RMR, vyhrál skvěle hrající BIG Photo by Vexanie

Skupina A

Složení: Vitality, Fnatic, OG, mousesports

Skupina A je opravdu silně obsazená. Velkým favoritem bude určitě tým Vitality, který se nachází v RMR na 1. místě a postup jak do play-off, tak i na Major by mu neměl uniknout. Zajímavé bude sledovat i švédský tým Fnatic, který na IEM New York podal dobrý výkon a určitě bude chtít útočit na play-off. Kdo ve zmíněném turnaji však ještě více zazářil? Byl to evropský mix OG, který má na své soupisce opravdu zvučná jména a je plný sebevědomí, což ho určitě řadí mezi celky, které by mohly uspět. Spolu s touto trojkou bude ve skupině A ještě kvalifikovaný mousesports s frozenem. Tento tým opravdu potřebuje uspět, neboť na momentálně posledního postupujícího ztrácí téměř 1000 bodů. V posledních týdnech se však prezentoval dobrým výkonem, který však budou, zejména v této skupině, alepoň minimálně napodobit.

Skupina B

Složení: Astralis, G2 Esports, Heroic, Endpoint

Ve druhé skupině nalezneme hned momentálně 2 nejlepší týmy světa podle HLTV žebříčku - Astralis a Heroic. Tyto dánské týmy jsou také určitě největšími favority na postup do play-off, i když tým okolo cadiaNa nemá poslední dobu moc dobrou formu. Třetím týmem ve skupině je G2 Esports. Ten poslední týdny nehraje vůbec dobře, má špatné výsledky, a proto bude muset o play-off tvrdě bojovat .Do karet mu hraje pouze to, že v RMR drží skvělé druhé místo. Čtveřici posléze uzavírá anglická organizace Endpoint, která se do turnaje dostala přes kvalifikaci. Většina fanoušků považuje tento celek za jasného outsidera skupiny, ale vezmeme-li v potaz výsledky G2, mohli bysme v play-off vidět právě Endpoint namísto Francouzů. Bude určitě zajímavé sledovat, kdo postoupí dál!

Skupina C

Složení: FaZe Clan, BIG, GODSENT, sAw

Ve skupině C nalezneme velmi zajímavé týmy na pozorování a i našeho posledního zástupce. Favoritem skupiny bude určitě FaZe Clan, česrtvý vítěz IEM New York. Parta okolo coldzery nám ukázala, že se s ní musí nadále počítat a bude chtít nadále pokračovat ve svém tažení. Zastavit ji budou chtít určitě celky BIG a GODSENT. Tyto týmy poslední dobou nepodávají určitě tak dobré výkony, jako by si vedení představovalo, ale na druhou stranu určitě nehrajou špatně a jejich výsledky jsou průměrné. STYKO a jeho GODSENT se navíc momentálně nachází v postupu do Legends části Majoru, když s 2690 body drží krásné 3. místo! Posledním týmem této skupiny je pak portugalský sAw. Tento kvalifikovaný celek určitě nemá kvalitu a zkušenosti na play-off a úspěchem pro něj bude alepoň jedna vyhraná mapa.

Skupina D

Složení: Ninjas in Pyjamas, ENCE, North, Sprout

Asi nejméně lákavou skupinou je ta poslední, „déčková“. Vyřazovací boje by němely stoprocentně uniknout švédskému celku Ninjas in Pyjamas. Mladí Ninjové určitě míří daleko a budou chtít jen a jen vítězit. Další týmy, které se nacházejí ve skupině D, jsou na tom velmi podobně. Finové z ENCE budou hrát s jejich bývalým členem xseveN namísto Jamppiho, který se kvůli kontroverznímu VAC banu turnaje nesmí zúčastnit a po dobu jeho trvání nahradí xseveNa v HAVU. Skupinu uzavírají dva týmy z kvalifikace - North a Sprout. Úspěchem celku, do kterého se nedávno přidal LekrO, bude určitě play-off, neboť už delší dobu nepatří mezi TOP týmy. Bývalý tým českého snipera oskara se bude určitě pokoušet zopakovat svůj výsledek v ESL One Cologne, kdy se dostal mezi 8 nejlepších týmů! Pokud budou hrát svoji hru, určitě je uvidíme v turnaji dlouho.

Naváže frozen s jeho týmem na dobré výkony z ESL Pro League Season 12? Photo by HLTV.org

Regionální Major žebříček před startem DreamHack Open Fall 2020:

Momentální postupující do Legends fáze Majoru

1. Vitality - 3 825 bodů
2. G2 Esports - 3 070 bodů
3. GODSENT - 2 690 bodů

Momentální postupující do Challengers fáze Majoru

4. ENCE - 2 545 bodů
5. Ninjas in Pyjamas - 2 475 bodů
6. BIG - 2 390 bodů
7. Astralis - 2 310 bodů
8. Fnatic - 2 265 bodů
9. OG - 2 140 bodů
10. Heroic - 2 015 bodů
11. FaZe Clan - 2 001 bodů

Momentálně nepostupující týmy

12. North - 1 910 bodů
13. Heretics - 1 412,5 bodů (turnaje se nezúčastní)
14. mousesports - 1 160 bodů
15. Movistar Riders - 735 bodů (turnaje se nezúčastní)
16. Sprout - 0 bodů (jejich první kvalifikační turnaj)
16. sAw - 0 bodů (jejich první kvalifikační turnaj)
16. Endpoint - 0 bodů (jejich první kvalifikační turnaj)

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.