DreamHack Open Leipzig 2020

  • Vilém Vejnar
  • 23. 01. 2020 20:00

První DreamHack turnaj v roce 2020 zavítá do německého Lipska. Photo by DreamHack

 

Zítra nám na severozápadu Německa začne první LAN akce v tomto roku, kde se ukáže celkem 8 týmů rozdělených do dvou skupin. Mnoho týmů udělalo ve svých sestavách pár změn a v Lipsku se částečně ukáže, zda se organizacím přestupy vyvedly. Hraje se o prizepool 100,000$, ze kterého si vítěz odnese polovinu a navíc získá přímé pozvání na DreamHack Masters Jonkoping. Je tedy o co hrát, tak se pojďme stručně podívat, kdo má největší šance na první místo.

Favorité

Heroic:

Tomuto čistě dánskému celku se minulý rok doopravdy vydařil. Svou formu potvrdili i koncem roku, když ovládli DreamHack Open Atalanta 2019. Na EPICENTER 2019 se utkali i proti Vitality, kterému podlehli 0:2 na mapy a obsadili celkové 3.-4. místo. Heroic již několikrát ukázal, že dokáže konkurovat špíčkovým týmům a momentálně drží místo 16. nejlepšího týmu na světě. Otázka zní, zda Dánové navážou na formu z konce minulého roku a předvedou ještě lepší výkony.

Virtus.Pro:

Určitě jste už zaregistrovali, že polská organizace Vrtus. Pro v půlce prosince podepsala sestavu od kazašské organizace AVANAGAR. Největším úspěchem je bez pochyb 2. místo ze StarLadder Majoru 2019, kde nestačil pouze na světovou jedničku Astralis. Pohár si odnesli z Blast Pro Series Moscow 2019 a v jednu chvíli drželi pozici 3. nejlepšího týmu světa, což byl vrchol jejich formy. Od konce září se ale v žebříčku začali velkou rychlostí propadávat dolů. V Lipsku se určitě budou řadit mezi favority a výhra by je mohla nakopnout ke zpáteční cestě na světovou špičku CS:GO.

Koho sledovat?

Sprout:

Spoustu hráčů z Česka a Slovenska bude rozhodně zajímat, jak si povede Tomáš"oskar" Šťastný, který si po poměřně dlouhé době zahraje na offline turnaji. Začátkem ledna zaplnil poslední místo vedle oskara již bývalý hráč ARCY Paweł "dycha" Dycha z Polska. Nové sestavě určitě potencionál nechybí, což dokazuje i v United Masters League Season 2, kde se přes play-off dostali až do samostatného finále o 50,000$. V Lipsku dostanou, jakožto domácí organizace podporu od fanoušků, která jim hodně morálně pomůže. Sám jsem zvědavý, s čím na DreamHack Sprout přijede a jakou příčku nakonec obsadí.

Oskar si poprvé zahraje v dresu Sproutu na LAN akci. Jak se mu povede? Photo by Sprout

 

Zajímavosti

Tři z osmi účastněných sestav jsou čistě dánské (Heroic, MAD Lions, North), což opět poukazuje, jak velký náskok Dánsko má před ostatnímí státy v CS:GO.

Sprout si vylosoval do skupiny všechny tři dánské týmy.

Debut na větším turnaji si v novém dresu odbydou sestavy z BIG Clan, Sprout Esports, Cloud9, Renegades.

Celý turnaj se odehraje v Leipziger Messe, který má maximální kapacitu 15,000 díváků.

V aréně se bude nacházet i expozice, na které si navštěvníci budou moct vyzkoušet virtální realitu, různé nejnovější hry a přislušenství k počítači.

Sponzory DreamHack Open Leipzig 2020 jsou Monster Energy a Corsair.

Povede se celou arénu zaplnit a vytvořit skvělou atmosféru? Photo by de.fiylo.com

Ohodnotit

1

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.