Skupiny v DreamHack Open Summer 2020 jsou za námi, začíná play-off!

  • Štěpán Zvolánek
  • 15. 08. 2020 09:50

DreamHack Open Summer 2020 se přehoupl do pomyslné poloviny, když se dohrály poslední zápasy ve skupinách. Ze skupiny A postoupily týmy BIG a Heroic a ze skupiny B poté Complexity a OG. Dánský tým MAD Lions s novou posilou vyhořel.

Skupina A

Zahajovací zápasy - BIG vs. Endpoint a Heroic vs. MAD Lions

Skupinu nám rozehrál favorit BIG s outsiderem Endpoint. V tomto zápase jsem očekávali hladkou a pohodovou výhru pro německý tým. Věci se však měly jinak. Britové první mapu Vertigo záhráli skvěle, když vyhráli 16:13. Na druhé mapě Dust II to byla ještě větší bitva, neboť jsme viděli prodloužení, které v 40. kole utnul tým BIG výsledkem 22:18. Na rozhodující mapě Mirage už to však žádné drama nebylo. BIG doslova rozdrtil Endpoint 16:3 a postoupil do zápasu vítězů celkovým výsledkem 2:1.

O trochu déle se sehrál druhý otevírací zápas, a to čistě dánské derby mezi týmy Heroic a MAD Lions, kteří kvůli Pawłu "Innocent" Mockovi přešli do anglické komunikace. Tým Heroic do zápasu vletěl jako uragán, když si na Miragi vzal pohodové vedení a vyhrál celkově 16:8. Na Infernu už jen potvrdil svoji formu výsledkem 16:9 a lehce postoupil dál. MAD Lions se téměř na nic nezmohli.

Duely vítězů a poražených - BIG vs. Heroic a Endpoint vs. MAD Lions

Zápas mezi BIG a Heroic přinesl sice jen 2 mapy, zato byly ale vyrovnané. První mapa Inferno byla těsná až do posledního kola, když se týmu Heroic nepodařilo dostat zápas do prodloužení a prohrál 16:14. Dust II už si Němci pohlídali výsledkem 16:10 a jako první ze skupiny A postoupili do semifinále.

Zápas poražených, Endpoint a MAD Lions, začal velice bizarně. Proč? Tým Endpoint si vybral mapu Vertigo, jenže ji nezvládl a prohrál 0:16! Za takových okolností je nutné mít dobrou psychiku a jít naplno do dalších map s tím, že se všechny vyhrají. Přesně to angličtí hráči udělali. Mirage opanovali 16:8 a Train posléze 16:14. Tento nádherný comeback jim zajistil možnost ještě bojovat o play-off. Naopak MAD Lions se po velmi špatných výkonech s turnajem rozloučili a mají na čem pracovat...

Rozhodující zápas - Endpoint vs. Heroic

O posledního postupujícího se strhl boj mezi Endpoint a Heroic. První mapu Inferno vyhrál drtivě dánský tým 16:3 a byl tedy o krok vepředu. Mirage už však byla vyrovnanější, když první půlka skončila vyrovnaně. Ve druhé polovině však Heroic dokázali získat o chlup více bodů a těsným výsledkem 16:14 vyhráli mapu a i celý zápas. Postoupili tedy jako druzí do semifinále.

Postupující : BIG, Heroic

S Endpoint bychom měli do budoucna určitě počítat Photo by hltv.org

Skupina B

Zahajovací zápasy - Complexity vs. forZe a OG vs. Spirit

Velice zajímavá a nabitá skupina B začala zápasem Complexity vs. forZe. Na první mapě Overpass zvládli Complexity výborně teroristickou stranu a mapu opanovali v poměru 16:11. Mirage už byla vyrovnanější, když se šlo až do prodloužení, které lépe zvládli ruští střelci a vyhráli 19:17. Nuke, jakožto rozhodující mapa, byla v režii Complexity, ovládli ji 16:8 a zápas tedy celkově 2:1.

Druhý úvodní zápas byl mezi OG a Spirit. Opět jsme mohli vidět 3 mapy, a to konkrétněji Dust II, Mirage a Nuke. Dust II byla jedna velká show pro OG, kteří si za CT vzali 12 bodů a tuto mapu už soupeři nepustili. Mirage byla naopak v první půlce vyrovnaná, ale tu druhou zvládli lépe Rusové a celkově zvítězili 16:11. Decider v podobě mapy Nuke byl vyrovnaný do dvacátého kola, když poté OG odskočili, vyhráli 16:12 a postoupili do zápasu s Complexity výsledkem 2:1.

Duely vítězů a poražených - Complexity vs. OG a forZe vs. Spirit

Dlouho očekávaný šlágr skupiny mezi Complexity a OG přišel právě v duelu vítězů prvních zápasů. První mapu Nuke začal o mnoho lépe tým Complexity, když si podmanil CT stranu výsledkem 11:4. O to samé se pak pokoušel i Aleksib a spol., což se jim dařilo. Stav byl 15:14 pro Complexity a OG byli v situaci 1v3 proti poizonovi. V chat nas Twitchi už se oslavoval overtime, zatímco na obrazovce jsme viděli bleskově rychlé 3 killy pro bulharského snipera. Tento krásný clutch zajistil Complexity první mapu! Na druhé mapě Mirage předvedl tým Complexity opět lepší CT stranu, mapu opanoval 16:13 a postoupil do play-off.

Ruské derby mezi forZe a Spirit mělo také pořádné grády. Začalo se na Infernu, kde po těsném výsledku 16:13 zvítězil tým forZe. Mapa Nuke však byla záležitost Spirit, kteří si ji pickli a vyhráli ji pohodově 16:5. Rozhodující mapa Dust II začala lépe pro forZe a svojí dobrou hrou ji dokázali dokonce i vyhrát 16:9. Tým Spirit se tedy s turnajem loučil, kdežto forZe se mohl začít připravovat na svůj rozhodující zápas.

Rozhodující zápas - forZe vs. OG

Poslední zápas nám přinesl posledního postupujícího do play-off. Zápas forZe vs. OG začal na nejpopulárnější mapě Mirage. Tým forZe zahrál dobrou teroristickou stranu, kterou vyhrál 9:6. Výborně ji však zvládli i hráči z OG, kteří nakonec těsně vyhráli 16:14. Na Nuku už pak byla vidět kvalita a zkušenost od hráčů z OG, kteří si dokráčeli k vítězství 16:10 a postoupili do semifinále!

Postupující : Complexity, OG

Nádherný clutch od poizona

Play-off startuje už dnes po poledni zápasem Complexity vs. Heroic. V odpoledních hodinách se pak utká BIG s OG. Oba dva zápasy můžete sledovat na twitch kanále DreamHackCS : https://www.twitch.tv/dreamhackcs

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.