DRX to dokázali a jsou světovými šampiony roku 2022 v League of Legends! Jaká byla jejich cesta k titulu?

  • Filip Antoni
  • 07. 11. 2022 13:30

Jejich cesta začala postupem z regionální kvalifikace LCK, když zvítězili v obou zápasech 3:2. Byl to hlavně souboj DRX s LSB, kde se fanoušci prvně zmiňovaného týmu mohli bát o postup. Stav zápasu byl 0-2 a jungler Juhan musel přijít zachránit svůj tým.

Znamenalo to, že DRX budou hrát Play-ins, kde se měli postavit nepředvídatelným RNG. Čínská organizace nedokázala zvítězit proti sestavě Korejců. Korejští hráči se tak posunuli z prvního místa do skupin.

Ve skupinách na ně pak čekaly týmy Top Esports, Rogue a GAM Esports. Podle předpovědí a sázkových kanceláří měl korejský tým bojovat s Rogue o druhé místo ve skupině. Nakonec to byly právě tyto dva týmy, které bojovali o první místo ve skupině. DRX byli štastnější a postoupili z prvního místa.

Čtvrtfinále proti DRX postavilo nelehkého soupeře. Čekalo je utkání s obhájci titulu z posledního mistrovství světa. Korejský tým prohrával 0:2, ale znovu se jim podařilo dosáhnout na reverse sweep a postoupit do semifinále.

Korejská čtyřka proti korejské jedničce, nikdo nepochyboval o tom, jak zápas skončí. Gen.G byli ohromným favoritem a to ukázali i v první hře. Další mapy pak už šly po DragonX. Tým v sestavě Kingen, Pyosik, Zeka, Deft a BeryL tak čekala poslední a nejtěžsí zkouška.

Postavit se nejlepšímu týmu League of Legends historie, který vedl historicky nejúspěšnější hráč historie. Faker s T1 proti Deftovi s DRX, dva hráči, kteří navštěvovali stejnou školu. Nyní to nebyl souboj jenom o titul, ale i o čest. Příběh měl vyvrcholit právě zde.

Dnes ráno se proti sobě postavily obě pětice hráčů. První hru si s přehledem sebrali T1 a znovu to vypadalo špatně pro DRX. Stav 0-1 je ale komfortní zóna pro tým okolo Defta. Okamžitě přišlo vyrovnání série na 1-1.

Další hra už šla po T1, kterým se podařilo posunout na match point. Po třetí hře už jim stačilo vyhrát jedinou mapu, aby se Faker stal čtyřnásobným světovým šampionem. Tomu se ale rozhodl postavit Kingen, který fanouškům v San Franciscu předvedl nejlepší výkon svého života.

Čtvrtá hra šla právě do rukou Kingena, který tak všem ukázal, že ho nezastaví ani samotný Zeus. V poslední hře pak došlo na picky Hecarima a Barda od DRX. Rozhodl Elder dragon fight, který poslal už druhý titul do rukou BeryLa.

Zdroj úvodní fotografie: LoL Esports, Riot Games

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.