Dva vzestupující talenti LPL: Kdo jsou xiaofang a milkyway?

  • 02. 04. 2024 16:00
Milkyway (FPX)

V čínské profesionální scéně League of Legends, známé jako LPL, vynikají dva jungleři, kteří si rychle vybudovali reputaci jako vycházející hvězdy. Fang "xiaofang" Zhe-Yu, aktuálně hrající za tým Oh My God, a Cai "milkyway" Zi-Jun, momentálně pod křídly FunPlus Phoenix, ukazují, že mají to, co je potřeba na to stát se legendami v této neúprosné soutěži.

xiaofang: Pomalá, ale jistá cesta na vrchol

Xiaofangova cesta by se dala popsat jako stálý růst. Jeho kariéra začala v lednu 2021 v týmu TES Challenger, kde strávil její většinu až do prosince 2023, s krátkými účástmi v hlavním týmu Top Esports jako dočasný náhradní. Jeho přesun do Oh My God v prosinci 2023 znamená novou kapitolu v jeho příběhu. I když jeho tým skončil na 9.-10. místě v LPL jarních play-offs 2024, xiaofangův talent, odhodlání a neuvěřitelné výkony zůstávají nepřehlédnutelné.

milkyway: Hvězdný výkon

Milkyway, známý v čínském soloQ jako mimořádný Kindred hráč, přešel od hraní v amatérských soutěžích k profesionálnímu působení, když se v červnu 2022 připojil k Royal Clubu (akademii RNG). Jeho záskoky v RNG z pozice náhradníka mu poskytly cenné zkušenosti, které uplatnil ve svém novém domově u FunPlus Phoenix od prosince 2023, kde je na hostování právě z RNG. Milkywayova schopnost vést tým k vítězství se projevila, když pomohl RNG zvítězit v NEST 2023 a získal 4. místo v základní části LPL jarního splitu 2024 s týmem FPX. Ve světě už se o něm hodně mluví, v Evropě se mu říká "lepší Bo".

Každý, kdo viděl milkywaye hrát, tak musel být ohromen. Nejde jen o jeho přehled o mapě, pomoc týmu, ale i o jeho mechanické schopnosti, kterýma vyčnívá mezi hráči LPL. I proto byl pětkrát vyhlášen nejlepším nováčkem týdne LPL. Jediná dvě jména, která ho dokázala překonat byla sheer a Shaoye. První jmenovaný to dokázal v šestém týdnu, druhý pak v tom posledním.

Talent a budoucnost

Oba jungleři ukázali výjimečný talent a adaptabilitu v dynamickém prostředí profesionálního League of Legends. Xiaofangova cesta skrze různé úrovně soutěží a milkywayovy mechanické schopnosti představují něco, co ukazuje jak talentovaní jsou. S jejich aktuální formou a potenciálem se fanoušci mohou těšit na skvělé, možná i na nové rekordy v LPL a možná i na mezinárodní scéně. Vzhledem k jejich dosavadním úspěchům, neustálému zlepšování a jejich věku je jen otázkou času, než xiaofang a milkyway dosáhnou vrcholu svých kariér.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.