Dynamo Eclot mění trenéra! Projeví se změna na výsledcích týmu?

  • 30. 06. 2023 20:00
Zdroj titulní fotografie: Facebook @Dzejky

Trenér neboli coach, veledůležitá součást každého týmu a často klíč k jeho úspěchu. Trenér Dynama Eclot, Miloš "Dzejky" Frčo, patří rozhodně k tuzemské špičce a dovedl tým tam, kde se aktuálně nachází - číslo jedna na domácí scéně. Z osobních důvodu však nastávají v pardubické organizaci změny, které se týkají právě trenérského zastoupení.

Miloš "Dzejky" Frčo kvůli očekávanému přírustku do jeho rodiny dnešním dnem ukončuje své trenérské angažmá v rámci hlavní soupisky. Nicméně jeho trenérská kariéra tímto nekončí úplně, protože se stane součástí vedení talentované akademické sekce - Dynamo Eclot Thunders, kde své bohaté trenérské zkušenosti plně využije. Jeho místo v hlavní soupisce nyní převezme bývalý trenér Cryptovy a jeho dosavadní asistent, Pavel "replay" Vaňek. Bude mít tato změna zásadní vliv na výsledky obou týmů?

"Po dohodě s oběma trenéry jsme se rozhodli udělat změnu, která bude vyhovovat oběma stranám. Chceme, aby Dzejky měl více času na svoji rodinu, a to pozice u academy týmu splňuje."

"Dzejky nabral spoustu zkušeností a věříme, že je dokáže naplno zúročit při rozvoji našich mladých hráčů."

Co obecně role trenéra v esportovém odvětví obnáší?

  • Strategie a taktika: Trenér pomáhá týmu vyvinout strategii a taktiku pro danou hru. Analyzuje soupeře, studuje herní mechanismy a vytváří plány, které pomáhají týmu dosáhnout vítězství.

  • Trénink a vývoj dovedností: Trenér pracuje s hráči na zdokonalování jejich herních dovedností. Pomáhá jim identifikovat slabá místa, nabízí zpětnou vazbu a vyvíjí tréninkové programy, které pomáhají hráčům dosáhnout vysoké úrovně herního výkonu.

  • Analýza her a taktická příprava: Trenér sleduje záznamy her týmu a individuálních hráčů, analyzuje jejich výkony, identifikuje chyby a navrhuje strategické a taktické změny. Taktéž se může účastnit herních session, aby mohl hráčům poskytnout okamžitou zpětnou vazbu.

  • Mentální podpora: Trenér hraje také důležitou roli v poskytování mentální podpory. Pomáhá hráčům zvládat stres, udržovat motivaci a pracovat na jejich psychické odolnosti.

  • Týmová komunikace a koordinace: Trenér pomáhá udržovat komunikaci a koordinaci v týmu. Sleduje vzájemné vztahy hráčů, řeší konflikty a pracuje na vytváření silného a harmonického týmového prostředí.

Každý trenér může mít v esportu mírně odlišnou roli a úkoly v závislosti na specifických potřebách týmu. Nicméně, jejich hlavním cílem je vždy pomáhat hráčům dosáhnout jejich plného potenciálu a dosahovat co nejlepších výsledků ve hře.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.