Ekonomika jako hlavní problém CS2? Hráči navrhují strategie, jak problém vyřešit

  • 13. 04. 2024 14:40
Zdroj titulní fotografie: Valve

Hráči CS2, kteří jsou otráveni nevyvážeností systému kompetitivní ekonomiky této FPS, předložili návrh, jak by Valve mělo přistoupit k nápravě problému, kvůli kterému se rozpadá CT strana a vládne strana T.

Od přechodu z CS:GO se vítězství T-strany na profesionální scéně poněkud zvýšila, ale důsledky se projevily mnohem více na konkrétních mapách. Napříč všemi hrami se podle HLTV vítězství T-strany zvýšila z 48,6 na 49,6 procenta. Zatímco na většině map došlo jen k mírnému nárůstu T, největšími tahouny byly mapy Ancient (3,8 %), Nuke (1,6 %) a Vertigo (1,3 %). Hlavní příčinou je podle mnohých přechod na kratší formát MR12, čímž jsou CT potrestány, přičemž musí utrácet více za hlavní pušky a za zneškodňovací soupravy.

Je to jako byste byli potrestáni za CT vítězstvím pistolí, protože přijdete o bonus za prohrané kolo a pravděpodobně prohrajete další dvě až tři kola,“ uvedl hráč diskutující o stavu ekonomiky ve vlákně na subredditu hry z 12. dubna. Autor příspěvku nastínil konkrétní moment mezi FaZe a Liquidem na IEM Chengdu, kdy navzdory tomu, že CT odešli jako vítězové v pistolovém kole, neměli šanci na nákup teroristů v druhém kole.

V mnoha případech se strana T prosadí do Galilů nebo MAC-10, což jsou konkurenceschopné možnosti proti jakémukoli nákupu CT s výjimkou hlavních pušek. Pokud strana CT prohraje proti forcebuy T strany, její ekonomika zůstane v troskách a může trvat až tři kola, než se plně zotaví - a vzhledem ke kratšímu formátu záleží na každém kole.

Profesionální hráči vyjadřovali své obavy na toto téma již při spuštění CS2 v září loňského roku, ale tentokrát se vyjadřují i hráči samotní. Ačkoli statistiky profesionálů nejsou přesným odrazem veřejného matchmakingu, hlavním problémem, který hráči popisují, je nevyváženost za CT při přeměně druhého kola po vyhraném pistolovém kole.

Jeden z hráčů navrhl, aby se CT ani neobtěžovali nic kupovat v pistolovém kole a ani v kole druhém, čímž by zajistili, že i v případě dvou proher může tým ve třetím kole plně nakupovat. „Zní to hloupě, ale pokud se bomba položí v pistolovém kole, ať už vyhrajete, nebo prohrajete, nekupování ničeho ve druhém kole vám může ve skutečnosti poskytnout dlouhodobou ekonomickou výhodu po zbytek hry.

Jiný hráč navrhoval, aby T strana nedostávala za položení bomby tolik peněz. V podobném duchu by mohla být zlevněna i zneškodňovací sada, aby se pomohlo CT, kteří se snaží dát dohromady solidní nákup, zatímco teroristé si dávají víno a večeři s levnějšími a lepšími AK-47.

The second round force buy is way too powerful
byu/Padada99 inGlobalOffensive

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.