Entropiq organizuje akciu s názvom First Blood. Cieľom je motivovať hráčsku komunitu k darovaniu krvi

  • Sebastián Soroka
  • 27. 08. 2021 13:00

Darovanie krvi nie je len hocijaké gesto, je to pomoc, ktorá môže iným ľuďom zachrániť život. Nemocnice prišli z dôvodu pandémie o značný počet darcov. Česká organizácia Entropiq vníma túto problematiku a preto sa rozhodla podporiť akciu "First Blood". Touto akciou chce hernej komunite priblížiť problém s nedostatkom krvi a motivovať tak mladých a zdravých ľudí k jej darovaniu.

Akcia bude zahájená 30.8.2021 za podpory firmy McDonald´s v priestoroch Všeobecnej fakultnej nemocnice na Karlovom námestí. Pre verejnosť tam bude možnosť darovať krv, ale aj stretnúť svojich obľúbených hráčov, influencerov, verejné známe osoby, či ambasádorov Entropiq - bývalého futbalistu Vladimíra Šmicera a speváka Renne Danga. Celá kampaň následne pobeží až do 12.9.

Chtě, nechtě jsme byli v posledním roce a půl všichni zasaženi covidovou krizí. V Entropiqu se snažíme naše fanoušky nejen pobavit a edukovat na poli esportu, ale i v jiných ohledech, včetně správného přístupu k lidskému životu. Pomoci nemocnicím bojovat s akutním nedostatkem dárců tolik potřebné krve/krevní plazmy nám dává velký smysl. Jsme přesvědčeni, že naši skvělí fanoušci to vnímají stejně a společně přispějeme nejen ke zlepšení současné situace, ale staneme se i pravidelnými dárci životodárné tekutiny,” říká k myšlence vzniku akce Daniel Kloud (CEO).

Entropiq verí, že s veľkým počtom mladých ľudí, ktorí sledujú ich hráčov a organizáciu sa im podarí nájsť aj nových darcov. Naše hráče a celou organizaci sleduje poměrně vysoký počet mladých lidí, tedy je zde i poměrně vysoký potenciál nových dárců. Proto jsme se rozhodli oslovit nejdříve naše hráče, ambasadory a influencery na podporu celorepublikové kampaně darování krve, která poběží následujících 14 dní. Bylo pro nás velkým potěšením, s jakým pozitivním ohlasem a nadšením jsme se setkali,” dodává Radka Kittová, manažérka projektu First Blood.

Vyjadrenie primárky Fakultného transfúzneho oddelenie VFN a 1. LF UK MUDr. Daniely Duškovej, Ph.D:

Naše Fakultní transfuzní oddělení od jara stále bojuje s kritickým nedostatkem krve. Aktuálně potřebujeme všechny krevní skupiny, nejvíce nám ale chybí skupina A. Během léta se situace i kvůli dovoleným ještě zhoršila. Snížil se počet dárců, potřeba krve ale neklesá. Velmi si proto vážíme každého dárce, který nám pravidelně pomáhá zajistit pacientům léčbu transfuzními přípravky, a v neposlední řadě i všech organizací a osvětových akcí, které motivují ostatní k darování krve. Dar krve je to nejmenší, co každý zdravý člověk může pro záchranu lidského života udělat. Moc děkujeme.

Nie je to prvá dobročinná akcia, ktorú Entropiq organizuje. Po vypuknutí pandémie v marci 2020 usporiadal charitatívny FIFA turnaj, kde sa podarilo vyzbierať niekoľko tisíc korún na podporu FN Na Bulovce. V tomto roku podporila organizácia charitatívnu platformu jedného zo svojich ambasádorov Karla Janečka, znesnáze21.

Podrobnejšie informácie o celej kampani a akcii First Blood môžete nájsť na tomto a tomto odkaze.

Zdroj: Tlačová správa Entropiq

Zdroj titulnej fotografie: © Entropiq

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.