ESEA a FACEIT spojí své síly! Slibují lepší zážitek ze hry a fair play

  • 25. 06. 2023 02:55
Zdroj titulní fotografie: @ESEA

ESEA a FACEIT, odvěká konkurence, i když by se dalo říci zdravějšího rázu. Kdo by to kdy však čekal, že by se vzájemná spolupráce stala realitou? Od příští sezóny, tedy té 46., tomu bude skutečně tak.

ESL FACEIT Group (EFG) oznamuje, že ligový systém ESEA přechází na platformu FACEIT, přičemž se tak stane od příští sezóny, která započne již v srpnu. I přes přesun na FACEIT zůstanou zachovány stejné divize (Challenger, Advanced, Main, Intermediate, Open) a webová stránka ESEA bude nadále sloužit jako archiv sezón předchozích.

EFG uvádí jako hlavní důvod pro tento přechod možnost nabídnout hráčům na platformě FACEIT nejlepší dostupný proti-cheatovací systém (anti-cheat) a zároveň sjednocení ESEA League a FACEIT platformu pro poskytnutí vylepšeného a spravedlivějšího zážitku z týmových lig.

Vyjádření ředitele produktového marketingu ESL FACEIT Group, Miloše Nedeljkoviče:

"V uplynulém roce jsme vedli neustálý dialog s naší komunitou a ukázalo se, že přesun ESEA League na platformu FACEIT by mohl přinést značné výhody pro základní ekosystém Counter Strike po celém světě."

"Když budeme spolupracovat jako jeden tým a využijeme technologie proti podvodům a technologie platformy, které vyvíjíme již několik let, budeme v lepší pozici, abychom mohli našim hráčům poskytnout důvěryhodnější, vyváženější a příjemnější zážitek z týmové ligy."

Členové komunity a aktivní hráči přechod na FACEIT prosazovali již delší dobu, protože klient ESEA má své mouchy a občas způsobuje závažnější potíže. Jedním z příkladů byla situace během kvalifikací na IEM Rio Major South America, které musely být přesunuty na FACEIT kvůli hned několika problémům zapříčiněné platformou ESEA. I když EFG dosud ještě neoznámila změnu platformy pro kvalifikace samotné, očekává se, že i další soutěže organizované na systému ESEA přejdou nakonec na FACEIT.

Dalším důvodem pro změnu je blížící se vydání hry CS2, což by mohlo představovat velkou technickou a provozní výzvu. Z toho důvodu EFG uvádí, že integrování Counter-Strike 2 do ESEA by bylo extrémně náročné. Namísto toho se zaměří na přechod na platformu FACEIT, která již má funkční integraci s CS2, a tím se připraví včas.

Tato změna také přináší spojení předplatného ESEA a FACEIT. Všichni hráči s aktivním předplatným League Pass na platformě ESEA automaticky získají nový ESEA League Pass a taktéž FACEIT premium, avšak pouze za předpokladu, že si své předplatné League Pass na ESEA udrží v aktivním stavu. ESEA také oznamuje červencový Pre-Season Circuit s celkovým prizepoolem ve výši 36 000$, aby uživatelé získali z nového předplatného ESEA League Pass na FACEIT co možná největší užitek.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.