ESL One Cologne 2020: Našlapaný turnaj letos bohužel online formou

  • Štěpán Zvolánek
  • 17. 08. 2020 15:50

Už zítra začíná prestižní turnaj ESL One Cologne 2020, který s sebou přinese zpět do akce i Tier-1 týmy! Celkově se zúčastní 16 týmů, které budou soupeřit o prizepool v hodnotě 325 000 dolarů. Bude se hrát ve dvou skupinách formátem GSL (double-elimination). Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postupují do play-off, kde hrají vyřazovacím formátem (single elimination). Celý turnaj se bohužel kvůli koronaviru bude muset odehrávat online.

Vyjádření od organizátorů:
„Náš tým se usilovně snažil, aby se ESL One Cologne 2020 v tomto roce stal offline turnajem, ale po důkladném vyhodnocení jsme dospěli k závěru, že musíme přejít na online turnaj. Rozhodnutí bylo učiněno po rozsáhlém prozkoumání globálních cestovních předpisů a jednotlivých národních pokynů v důsledku probíhajících opatření kvůli koronaviru. Letos tedy rozdělíme trofej napříč čtyřmi regionálními divizemi: Evropou, Severní Amerikou, Asií a Oceánií, a to od 18. srpna“

Československá scéna bude mít jednoho hráče, který ji bude reprezentovat. Bude jim David "frozen" Čerňanský z týmu mousesports. Martin "STYKO" Styk se turnaje nezúčastní, neboť jeho tým GODSENT nedostal pozvánku (místo nich dostali pozvánku MIBR - pozn. redakce).

Skupina A

Složení: BIG, Natus Vincere, mousesports, Ninjas in Pyjamas, OG, Complexity, MAD Lions, Sprout

Skupina A je bezesporu nabita kvalitními týmy. Možná největší favorit této skupiny je německý tým BIG, který od začátku pandemie koronaviru předvádí neuvěřitelné výkony a na kontě už má tři velká vítězství - DreamHack Master Spring 2020, cs_summit 6 a DreamHack Open Summer 2020. Ve skupině A se také představí Natus Vincere a to je rozhodně tým, který si dělá ambice na ty nejvyšší příčky. Tým okolo, asi nejlepšího hráče součastnosti, s1mpla se dlouho držel na 1. místě HLTV ratingu, než je sesadili hráči z BIG. Prolomit svou mizérii budou chtít určitě mousesports s frozenem. Jejich výkony na online akcích jsou velice špatné a jsme zvědavi, jak se jim vyvede tento prestižní turnaj. Dalším týmem je NiP, kteří se svojí mladou sestavou předvádí sympatické výkony a určitě chtějí mířit do play-off. O to stejné se bude určitě pokoušet i tým OG, který se den co dnem zlepšuje a pomalu začíná ukazovat světu, co v něm je. Ve skupině je i vítěz BLAST Premier Spring 2020 Europe Finals, tým Complexity. Ten však od tohoto vítězství nepředvádí tak dobré výkony, jako si asi vedení představuje a právě v ESL One Cologne 2020 to bude chtít změnit. Poslední 2 týmy, MAD Lions a Sprout, jsou spíše outsideři. MAD Lions od změny sestavy nepředvádí dobré výkony a výměna Bubzkji-Innocent pro ně zřejmě nebyla tak výhodná. Bývalý tým českého snipera oskara, Sprout, se do turnaje dostal po vítězství v ESL Meisterschaft Spring a určitě se jim nedává moc šancí. Překvapit však rozhodně můžou...

Dovede karrigan mousesports zase k úspěchu? Photo by ESL

Skupina B

Složení: Vitality, Astralis, Fnatic, FaZe Clan, G2 Esports, MIBR, Heroic, Heretics

Ve skupině B bude opravdu zajímavé sledovat boj o to, kdo se dostane do play-off! Momentálně asi nejlepší tým z této skupiny je Vitality. Francouzi měli před pauzou dobrou formu a na turnajích se nacházeli na stupních vítězů. O to samé se budou pokoušet i teď. Zabránit jim v tom však budou chtít ostatní týmy, jako např. Astralis. Tento dánský tým procházel velikými změny a místo hráčů gla1ve a Xyp9x budou hrát es3tag a Bubzkji. Uvidíme, jak se této nové mladé sestavě povede, ale určitě budou chtít uspět a ukázat, že chtějí být opět TOP1 týmem na světě. Ve skupině B bude také bojovat legendární tým Fnatic. Tomu se od začátku karantény moc nedaří. Ještě na konci dubna byl na prvním místě HLTV ratingu, teď se však nachází „až“ na 6. místě. To budou Švédové chtít určitě změnit. Dalším týmem je FaZe Clan. Tým nedávno posilnil Kjaerbye, který nahradil Bymase a bude zajímavé sledovat, jak budou hrát s novou posilou. Určitě ale všichni víme, jak dobří a zkušení hráči v týmu hrají a play-off by jim snad nemělo uniknout. Do vyřazovacích bojů se bude chtít dostat i G2 Esports. Tato francouzká organizace poslední dobou předvádí průměrné výkony, avšak poslední turnaj cs_summit 6 se jí moc nepodařil, když skončila až na 9. místě. „Zlepšit hru, dostat se do play-off!“ to si asi říkají. Další tým, který se ve skupině B také ukáže, je MIBR. Tento brazilský tým je v evropské skupině, neboť má na území Evropy bootcamp. Hráči MIBR proti evropským týmům tak často nehrají, ale přesto by mohli uspět a probojovat se do play-off, když budou hrát kvalitně a týmově. Černým koněm skupiny může být dánský tým Heroic. Ten poslední dobou předvádí sympatické výkony a bude se snažit prodrat do vyřazovacích bojů, i když to bude mít extrémně těžké. Skupinu posléze uzavírá kvalifikovaný tým z ESL European Championship 2020 Heretics. Ten má na soupisce mnoho zkušených jmen, jako např. kioShiMa nebo Lucky, a bude se snažit znepříjemnit ostatním týmům cestu do play-off, neboť sám se tam pravděpodobně nedostane.

Astralis bude chtít uspět i s novou sestavou Photo by esportznetwork.com

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.