Esportový organizátor definitivně končí. Má esport to nejlepší za sebou?

  • 28. 02. 2023 20:30
Zdroj titulní fotografie: DRAFT5

Krizi ve světě pocítilo celé spektrum odvětví a služeb, esportu nevyjímaje. Minulý rok byl pro esport na naší scéně statisticky snad nejvíce ztrátový za poslední dobu a dotklo se to nejen týmů, ale i esportových organizátorů po celém světě. Více si o této tématice můžete přečíst ZDE.

Beyond the summit, hojně známý americký esportový organizátor je organizátor nejvíce spojený s herním titulem DOTA2, avšak i CS:GO rozhodně nevynechával. Krize však bohužel dolehla i zde a organizátor je nucen svou činnost ukončit. Je to znamení, že má esport to nejlepší za sebou?

Komentář o aktuální esport situaci z portálu FRAGTIME.cz

"CS scéna je v nejsmutnějším stavu od bůhvíkdy, a obávám se, že tohle je teprve začátek. Všechny globální ekonomické krize začínají v USA. CS:GO navíc masivně profituje z úspěchu jiných esportů, které teď padají jeden za druhým, případně čelí identickým problémům."

"Jsem překvapený jak to skoro všichni organizátoři turnajů zabalili dřív než organizace, ty zatím jen přestaly přicházet nové. Vrcholové CS:GO nejspíš hned tak nechcípne, ale jen díky šejkům, podivným miliardářům bez motivu a gamblingu. Brát prachy jen od hezkých sponzorů bylo vždycky těžké, teď to bude absolutně nemožné."

"Esport potřebuje drasticky zmenšit, především v ohledu výplat a prize money pro nejlepší hráče, ale jaký motiv by měla mít současná špička brát si od huby, aby všichni pod nima nezkolabovali? Menší organizace a turnaje za současných podmínek ztrácí právo na existenci."

"Mohli by to vyřešit vývojáři, ale ani oni k tomu nemají pořádný motiv, protože to nikoho nezajímá a jestli esport scéna dává hře nějakou přidanou hodnotu je hodně diskutabilní, protože sebou nese spoustu masivních negativních důsledků, ze kterých většině korporátů praská cévka."

"Samozřejmě mě vždycky iritovalo, když někdo o CS:GO seriózně tvrdil, že je to mrtvá hra. Slyšel jsem tyto lidi podtrhnout svoji demenci tím, že tento výrok ještě vylepšili hláškou. "No však CS:GO už drží nad vodou jenom ten esport, to je poslední věc, kvůli které je to dnes ještě relevantní hra."

"Přitom každý, kdo v esportu cokoli dělal moc dobře ví, že přesvědčit na denní bázi více než 10 % z celé hráčské základny konzumovat jakýkoliv esport obsah je takřka nemožné, a to jsem s těmi % ještě velmi velkorysý, reálně to může být pod 1 %. CS mělo toto % však vždy nadstandardní."

"CS (2. největší esport) se zmůže ročně na 1 až 2 zápasy, které dají přes milion diváků v 1 moment, zadarmo pro všechny z celého světa. To je hrozně málo na to kolik tam dokáže lítat peněz. Esport bude možná jen další slovo na seznamu věcí a her, které Counter-Strike jednoho dne přežije."

"Vidím to i na této stránce, příspěvky, které se týkají samotného CS:GO, a ne jeho esport části, čte násobně víc lidí. I blbý skiny zajímají víc lidí..."

Odkaz na FB příspěvek spadající pod portál FRAGTIME.cz naleznete ZDE.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.