Excel Esports se stále trápí, aktuálně se dělí o poslední místo s Astralis

  • 01. 02. 2023 08:00

LEC týmy mají za sebou už 6 zápasů, Vitality si v těchto duelech připsali 5 výher a jsou tak jediným týmem, který má jistý postup. Důležité je se ale podívat na konec tabulky, kde o udržení v turnaji bojuje hned trojice týmů, u které to nikdo moc nečekal.

Fnatic a KOI jsou na skóre 2-4 a dělí je tak pouze jedna výhra od týmů, které by aktuálně do další fáze turnaje nepostoupili. Ještě hůře jsou na tom ale Excel Esports s českým marksmanem Patrikem, ti jsou poslední s 5 porážkami, v posledním týdnu tak budou muset zabrat, jinak budou mít nechtěné prodloužené volno.

Když před začátkem splitu přišli Targamas, Xerxe, Vetheo a Odoamne, tak se počítalo s tím, že se tým zapojí do bojů o postup na MSI, nyní to vypadá, že budou rádi, když se v turnaji udrží. Poslední zápas s Astralis nedopadl vůbec dobře a dánská organizace tak dotáhla XL na devátém místě.

Ze statistik vyplývá, že XL mají problém hrát early game. Během prvních patnácti minut průměrně ztrácí na svého soupeře necelé dva tisíce goldů. Early game se jim nepodařilom vyhrát ani v jediné hře letošního roku, ve které zvítězili. Doposud porazili pouze BDS a to na udržení se ve hře opravdu nestačí.

XL nyní čekají dva papírově slabší týmy a Vitality, pokud XL chtějí pomýšlet na postup, tak musí vyhrát alespoň jednu hru, v případě tří výher by byl postup skoro jistý. Dvě výhry zajišťují týmu s Patrikem naději, ale bude záležet na výsledcích trojice Astralis, Fnatic, KOI a Heretics. Dvě výhry jsou pro XL prakticky povinností.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Excel Esports

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.