FaZe Clan hlásí další odchod! Po NiKovi končí v týmu i trenér YNk

  • Štěpán Zvolánek
  • 29. 10. 2020 08:52

Po téměř dvou letech koučování oznámil Janko "YNk" Paunović, že odstupuje z funkce trenéra FaZe Clanu v návaznosti na odchod superhvězdy NiKo do konkurenčního G2 Esports.

„Cítím, že nejlepší způsob, jak posunout dopředu FaZe Clan i mě, s tím že NiKo odešel do G2, je dát hráčům a organizaci příležitost získat nového trenéra a IGL, kteří mohou pracovat na posunutí a zlepšení týmu“, vysvětlil 28letý trenér ve svém Twitlongeru.

Srbský trenér tedy opuští tým, ve kterém pracoval od ledna roku 2019. Až do září se mu hráči v týmu často měnili, neboť po odchodu karrigana a GuardiaNa hledala tato americká organizace nové a stálé hráče. Pod svými křídly měl tedy například i dvě legendy, které týmu vypomáhaly - AdreN a NEO. Nakonec pak ale vedení udělalo obrovský trade coldzery a přivedlo i mladého hráče broky. Novou sestavu ve složení NiKo, rain, olofmeister, coldzera a broky trénoval až do května letošního roku, kdy se olofmeister rozhodl o přerušení kariéry a jeho místo obsadil mladíček Bymas (teď se však tato švédská legenda vrací a jako stand-in vypomůže týmu na BLAST Premier Fall Series). V posledních týdnech pak ještě měl možnost trénovat dánského hráče Kjaerbye, který přišel namísto Bymase. Za svoje působení pak YNk dokázal vyhrát BLAST Pro Series Miami a Kodaň, či nedávno uskutečněný IEM New York 2020.

„Už nějakou dobu se tým potýká s některými opakujícími se problémy ve hře i mimo ni, které jsem se horlivě snažil vyřešit a změnit, ale bohužel bez velkého úspěchu,“ napsal YNk ve svém prohlášení a dodal, že má stále lásku pro hru a koučování. Teď si však plánuje od trénování dát minimálně do konce kalendářního roku přestávku.

Tohoto srbského sympaťáka nějakou dobu na scéně neuvidíme... Photo by HLTV.org

FaZe Clan tedy po včerejším zajímavém dni vypadá následovně:

Håvard "rain" Nygaard
Marcelo "coldzera" David
Helvijs "broky" Saukants
Markus "Kjaerbye" Kjærbye
Olof "olofmeister" Kajbjer (stand-in)

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.