FLASHPOINT 2: Boj o prizepool 1 000 000 dolarů začíná!

  • Štěpán Zvolánek
  • 10. 11. 2020 14:40

Před nedávnem to bylo půl roku, co se uskutečnil první FLASHPOINT turnaj, a už přichází další. Eventu se oproti tomu prvnímu zúčastní více kvalitních týmů světa, a to i díky astronomickému prize-poolu ve výši 1 000 000 amerických dolarů! Pojďme si tedy představit tento zajímavý turnaj, který bude pro mnohé celky premiéra jejich nových hráčů.

FLASHPOINT je pod hlavičkou B Site a FACEIT, kteří se snaží přinést nové a zajímavé turnaje. 12 týmů z celého světa bude bojovat ve třech skupinách, kde budou hrát standartním GSL formátem. Je, chcete-li byl v tom ale jeden háček. Skupiny samotné byly totiž vybírány jednotlivými týmy. Tento proces funguje tak, že nejlépe nasazené týmy jsou náhodně přiřazeny ke každé skupině a poté si vyberou jeden celek, který přidají do každé ze svých skupin. Odtamtud budou mít tyto nedávno vybrané týmy šanci vybrat si jiný ze zbytku pole, dokud nebudou všechny tři skupiny naplněny. Poslední tři vybrané celky pak dostanou příležitost navrhnout výměnu týmu v každé skupině.

X Skupina A Skupina B Skupina C
1. fnatic Envy Cloud9
2. c0ntact Gaming forZe Virtus.pro
3. Dignitas MIBR OG
4. Mad Lions BIG Gen.G

Vzhledem ke krátkému časovému rámci turnaje, jenž se bude konat online, bude na rozdíl od dříve navržených tří fází hrát pouze jedna fáze skupinové části, ze které pak nejlepší týmy postoupí do double-elimination play-off.

V turnaji se objeví hned sedm původních členů, kteří FLASHPOINT i finančně podporují: Cloud9, c0ntact, Envy, Dignitas, Gen.G, MIBR a obhájci titulu MAD Lions. Zajímavé je, že žádný z těchto týmů nemá stejnou sestavu z úvodní sezóny, pouze Envy, Gen.G a MAD Lions si ponechávají tři hráče ze svých předchozích soupisek.

Cloud9 jdou do akce s nejdrastičtější změnou ze všech, protože prošli přestavbou pod novým generálním manažerem Henrym „HenryG“ Greerem. Přicházejí však jako jeden z favorizovaných týmů, neboť tato severoamerická organizace vybudovala silné jádro pod vedením in-game leadera Alexe „ALEX“ McMeekina. Poslední megatrade se pak uskutečnil s Astralis, když získali stále se zlepšujícího Patricka „es3tag“ Hansena.

MIBR se do FLASHPOINT vrací po mírných problémech, což vedlo k tomu, že si organizace udržela jen dva hráče, protože historické jádro vedené Gabrielem „FalleN“ Toledem z celku odešlo. Toto tedy zanechalo Vita „kNgV-“ Giuseppeho jako kapitána týmu, který v organizaci zůstal s Alencarem „trkem“ Rossatem. Vedení pak na BLAST Premier Fall Series přivedlo Lucase „LUCAS1“ Telesa, Leonarda „leo_drk“ Oliveiru a Viniciuse „vsm“ Moreiru. Moc nadějí se jim nedávalo, předvedli však sympatický výkon, který by mohl vygradovat právě na tomto turnaji.

Americko-korejský celek Gen.G se musel vypořádat s odchodem Damiana „daps“ Steele a Sama „s0m“ Oha, kteří se rozhodli svoji další esport kariéru zasvětit hře VALORANT. Novými střelci na turnaj se stávají Švédové Rasmus "kreaz" Johansson, který hrál naposeld za Syman Gaming a nestárnoucí Richard "Xizt" Landström, jenž působil donedávna v Dignitas! Tento celek se však určitě nebude řadit k favoritům.

Dignitas a c0ntact také prošly řadou změn, ale jejich online výkony nejsou tak dobré, jako by si vedení představovalo. To nemluvě o Envy, který od června nehrál oficiální zápas. Postup jednoho z těchto celků do play-off tedy bude rozhodně překvapením...
Výkony MAD Lions od získání právě zmíněného titulu padají strmě dolů, když jejich nejlepším výsledkem bylo od března čtvrté místo v jarním BLAST turnaji. Nedávno však odepsali ze soupisky svého IGL Asgera „AcilioN“ Larsena, který byl nahrazen Rasmusem „HooXi“ Nielsenem ve snaze zastavit bídné výkony.

Účastníci FLASHPOINT 2 Photo by FLASHPOINT

Jelikož právě těchto 7 týmů tvoří převážnou část startovního pole, bylo k vyplnění turnaje zapotřebí jen dalších pět. Tři z nich byly pozváni přímo od organizátorů: BIG, Fnatic a OG. Právě tyto tři celky jsou mnohými poprávu označovány za největší favority.

Německý tým BIG je určitě silným kandidátem na ty nejvyšší pozice. I když hráči nezaznamenávají na posledních turnajích nejlepší umístění, stále jsou určitě nebezpeční a účast v play-off je pro ně to nejmenší, čeho chtějí dosáhnout. Švédové z Fnatic naopak nezažívají dobrý rok, neboť větší úspěch zaznamenali na začátku roku. Teď však často vypadávali z větších turnajů, ale obrosvký prize-pool by je mohl namotivovat k lepším výsledkům, které si přeje snad každý fanoušek této švédské legendární organizace. Evropský tým OG je zatím stále považován za „černého koně“, i když se účastní všech špičkových eventů. V letošním roce měli na akcích řadu špičkových umístění, včetně výborných umístění na BLAST turnajích, cs_summit 6, DreamHack Open Summer a IEM New York, a proto budou určitě usilovat o pomyslnou medaili i na tomto turnaji.

Poslední dva celky Virtus.pro a forZe se do turnaje dostali z uzavřené kvalifikace. Oba týmy pochází z regionu CIS a my jsme mohli zpozorovat jejich dobré či průměrné výkony. Nejlépe to je vidět na hráčích z legendární organizace Virtus.pro, kteří nedávno ovládli IEm New York 2020 CIS region!

Celý turnaj můžete sledovat na kanále FLASHPOINT: twitch.tv/flashpoint!

Nová sestava Cloud9 bude chtít předvádet co možná nejlepší výkony Photo by Cloud9

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.