Flashpoint S3: Vydařený zápas FPX a Styko zvolen nejlepším hráčem zápasu. Vitality si už o první místo nezahraje

  • Vilém Vejnar
  • 26. 05. 2021 13:55

Včera se odehrály další zápasy z turnaje Flashpoint, kde se špičkové týmy perou o důležité RMR body pro blížící se Major. David "frozen" Čerňanský předvádí kvalitní výkony, ale i Martin "STYKO" Styk ukázal, že mu to stále střílí. Vitality i DBL Poney po další prohře vypadávají z bojů o nejvyšší příčky.

Vitality vs Heroic 0:2 (11:16, 9:16)

V poslední době se Vitality nedaří a nedávno se rozhodlo ke změně v sestavě. Vypadá to, že ani ta zatím nepomohla. Nováček v organizaci Jayson "Kyojin" Nguyen Van žádné lepší výkony neukázal. Samozřejmě Francouzi potřebují více času na sehrání, jelikož se jedná o měsíc a půl starou sestavu. Nejlepší tým z evropského regionu tedy bez větších problémů ovládl obě mapy.

Heroic čeká dánské derby proti Astralis, zatímco Vitality se ve francouzském derby utká opět s DBL Poney.

BIG vs DBL Poney 2:1 (16:9, 8:16, 16:12)

Francouzské mužstvo se prezentuje velice sympatickými výkony. Porazilo Vitality 2:0, potrápilo Astralis a utkání s BIG se rozhodovalo až na decider mapě. Němci ale na třetí mapě ukázali, kdo je favoritem a získali si za stavu 15:8 matchpoint. DBL Poney nepříznivé skóre už nezvrátilo.

FunPlus Phoenix vs Complexity 2:0 (16:6, 16:4)

Ačkoliv bylo Complexity označováno za favority, tak výsledek ukazuje přesný opak. Málokdo čekal, že FPX takhle suverénně přejede jedenáctý nejlepší tým světa. Úspěch pro naši scénu je i zvolení Martina "STYKO" Styka za nejlepšího hráče tohoto duelu. S jeho spoluhráči se sice o první místo nepopere, ale i tak si stále mohou vybojovat slušné deváté místo, za které by si připsali odměnu 800 RMR bodů.

Styko se na Vertigu blýsknul 1v4.

 

Sprout vs Anonymo 2:1 (16:13, 19:22, 19:16)

Souboj mezi těmito dvěma celky by se dal označit za nekonečný, protože hned na dvou mapách se o vítězi rozhodovalo v prodloužení. Po skoro pěti hodinách vyšli z utkání lépe hráči Sproutu. Anonymo si zaslouží velký obdiv za jejich comebacky. Na druhé mapě dotáhli ztrátu 12:15 a na třetí dokonce ztrátu 14:9. Bohužel pro Poláky, ani to nestačilo.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.