Flashpoint S3: STYKO s FPX jde dál i nevydařený debut device

  • Vilém Vejnar
  • 15. 05. 2021 18:30

Zbylé zápasy probíhajícího turnaje Flashpoint Season 3 jsou za námi. Martin "STYKO" Styk se svým týmem s přehledem zvítězil, zatímco ani výkon Nicolaie "device" Reedtze na vítězství NiP o kousek nestačil. Týmy, které své první duely prohrály, dostanou druhou šanci v lower bracketu.

NiP vs Anonymo 1:2 (16:3, 13:16, 17:19)

Vše pro švédsko dánskou sestavu začalo na výbornou, když svůj map pick Overpas ovládla suverénně 16:3. I po první polovině druhé mapy Nuke bylo ve vedení Ninjas in Pyjamas, ale Poláci měli ke konci navíc a zápas se tedy musel rozhodnout na decider mapě Mirage. Ta byla velice vyrovnaná a tým v čele s Januszem "Snax" Pogorzelskim měl možnost zápas za stavu 15:14 ukončit. Ovšem nestalo se tak a obě sestavy čekalo prodloužení. Anonymo si dokázalo vybojovat match point a tentokrát ho využilo. Nicolai "device" Reedtz si určitě takový debut nepředstavoval. Možnost opravy bude mít proti HYENAS.

FunPlus Phoenix vs HYENAS 2:0 (16:11, 16:6)

Druhý zápas nám žádné drama nenabídl. Na obou mapách dosáhlo FPX s přehledem jako první šestnácti bodů. Nová dánská sestava poskládaná převážně z bývalých hráčů North nepředstavovala pro Martina "STYKO" Styka a spol. žádné větší problémy a utká se tak 16.5. s NiP v lower bracketu.

Styko a jeho FPX pokračuje v upper bracketu. Photo by HLTV.org

Co nás čeká?

Vitality vs OG - 18:00

Vitality má rozhodně co napravovat. V posledním utkání, které bylo jakési francouzské derby, prohrálo s DBL Poney 0:2. OG v úvodním duelu nestačilo na Astralis. Uvidíme, kdo dokáže napravit své zaváhání z prvních zápasů a porvat se o lepší příčku v tomto turnaji.

Complexity vs fnatic - 21:00

Poslední dobou se bývalá světová jednička CS:GO fnatic pořádně trápí. Dokonce se rozhodli vsadit si na mládí a přivést do týmu Jacka "Jackinho" Mattsona na úkor Robina "flusha" Rönnquista. Ani tento krok ale výkony Švédů nezvedl, což platilo i v soubouji s Mousesports, kde se po prohrách 8:16 a 4:16 propadli za Complexity. To si nedokázalo vystřílet výhru proti německému BIG. V nadcházejícím utkání budou v roli favorita a turnaj pro ně stále neskončil.

Trápení fnatic stále přetrvává Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.