Freeze se oficiálně stává novým coachem Evil Geniuses!

  • 22. 11. 2022 07:00

Po dvou letech v organizaci 100 Thieves se český trenér Aleš "Freeze" Kněžínek rozhodl tým opustit. Ke svým dalším krokům zvolil organizaci Evil Geniuses, které se v posledním roce podařilo vyhrát LCS, postoupit na Worlds a skončit na MSI v TOP4.

Pro Freeze to bude první split v pozici hlavního trenéra, doteď dělal pouze asistenta. S 100T dokázal získat titul v LCS, a hned dvakrát se s nimi probojoval až na světový šampionát, nyní před ním stojí větší výzva.

Do EG by s Freezem měl jít i hráč FBI, se kterým se zná už ze svého působení v dříve zmiňované americké organizaci. Kromě FBI si zatrénuje i polského junglera Inspireda, ten je diváky a experty považován za nejlepší junglera ze západu.

V sestavě by se měli objevit i Jojopyun a Vulcan, kteří byli v letošním roce jádrem týmu. Z týmu byl služebně nejstarší Impact, ten své místo nejspíše přenechá dalšímu hráči z 100 Thieves, tím je Ssumday. Korejský toplaner už na scéně působí přes 10 let a tak přinese týmu potřebné zkušenosti a klid.

O důvodech proč Freeze odmítl nabídku vést 100 Thieves můžeme pouze spekulovat, co se ale ví, je že jeho vztahy s Doubleliftem nejspou úplně ideální. Aleš Knežínek dokonce pronesl v roce 2016 na adresu amerického marksmana tato slova:

"Doublelift proti mně picknul Kalistu, tak jsem měl pocit, že tomu dítěti musím ukázat, jak se to hraje."

Nyní ho v LCS zřejmě znovu čeká souboj s Doubleliftem, tentokrát to ale nebude ADC vs. ADC, ale trenér proti hráči. To nic němení na jejich rivalitě a očekávání fanoušků od roku 2023. Evil Geniuses znovu vypadají velmi silně a je to jen na Freezovi, aby je dotáhl k titulu.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Evil Geniuses

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.