Gen.G získávají třetí titul v řadě, Peyz překonal Rulera v počtu titulů

  • 20. 08. 2023 15:30
Zdroj obrázku: Twitter LCK

LCK je druhou velkou ligou, která se uchýlila ke konci a v jejím finále se utkali už počtvrté za sebou Gen.G proti T1. Šlo také o šestý souboj Fakera a Chovyho v posledních deseti LCK Finals. Chovy v něm dokázal srovnat skóre na 3-3 a Gen.G tak získali třetí LCK titul v řadě.

Byla to celková dominance, skvělý zápas měli všichni hráči Gen.G. Peyz dokonce sérii ukončil s průměrem 11 killů na hru a průměrně jednou smrtí na hru. Touto výhrou získal svůj druhý titul, čímž přeskočil Rulera, který má aktuálně pouze jediný titul.

Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen Chovy, který toto ocenění sebral Delightovi. Bývalý kouč Fnatic, YamatoCannon o Chovym dokonce řekl, že je to nejlepší K´Sante hráč v Koreji. To není ani toplaner.

O hře toho celkově nejde říct úplně mnoho, Gen.G přišli do každě hry s jinou strategií a draftem, ale i tak přejeli nejúspěšnější tým historie vcelku jednoznačně. Hvězdy T1, jakými jsou Keria a Gumayusi byli do třetí hry prakticky neviditelní a až když Gumayusi získal v jednom fightu 3000 goldů za Dravena, tak to s T1 vypadalo lépe.

Ovšem to byl právě Delight, který jednou dokázal Gumayusi připravit o oba summoners spelly a v dalším fightu ho našel, když neměl jak uniknout a zajistil Gen.G vítězství. Organizace si odnáší čtvrtý titul ve své historii a jedou na Worlds jako první seed z Koreji. Jediný další tým s jistým postupem na Worlds z Koreji jsou právě T1.

O zbylá postupová místa si v Regional Finals zahraje hned čtveřice týmů. Už v pátek budeme znát třetího postoupujícího. O něm se rozhodne v souboji KT proti HLE. Poražený si to pak rozdá o postup s vítězem zápasu DK vs. DRX. Ten se odehraje v neděli.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.