Ghosting skandál v G2! „Jks byl před přesunem na lavičku několik týdnů ignorován,“ tvrdí SPUNJ

  • 02. 12. 2023 22:00
Zdroj titulní fotografie: BLAST.tv

Bývalý hráč G2 Esports, Justin „jks“ Savage, byl oficiálně dne 21. listopadu nahrazen Nemanjou „nexa“ Isakovićem, nicméně první úniky naznačující jksův odchod začaly mnohem dříve, konkrétně po semifinálové prohře s týmem Complexity na IEM Sydney 2023. Přibližně ve stejné době, kdy se úniky objevily, byl jks údajně interně ignorován, jak naznačil CS2 analytik SPUNJ v podcastu Talking Counter, přičemž zaměstnanci G2 s jksem dle všeho „týdny nemluvili“.

SPUNJ tvrdí, že jks strávil několik týdnů snažením se zjistit, kdy se má vrátit zpět do Evropy na trénování v CS2. Navzdory těmto pokusům organizace nereagovala. Tento posun v sestavě přišel spolu s tím, co HLTV nazvalo „šokujícím obratem“ od hvězdného Nikola „NiKo“ Kovače; bosenská hvězda odmítla lukrativní nabídku od týmu Team Falcons a zůstal nadále v organizaci G2, kde poté jeho bývalý spoluhráč nexa nahradil jks v základní sestavě.

Ačkoli mnozí naznačovali, že za tuto změnu nese vinu sám NiKo, na socíální síti X uprostřed těchto fám popřel, že by byl „loutkovodičem“. SPUNJ však dále naznačil, že NiKo možná přímo hráče nepodepisoval, ale jako „jedno z franšízových jmen Counter-Strike“ by měl jistě jistý vliv na sestavu, a to i ve srovnání s jejich IGL, trenérem či dalšími spoluhráči.

Další počin jks není dosud znám. S ohlasy o možných změnách v špičkových týmech jako FaZe nebo Liquid se pravděpodobně brzy začnou uvolňovat místa nejen v těchto sestavách, ale i v dalších. Vzhledem k tomu, že kodaňský CS2 Major 2024 začíná v březnu 2024, bude si muset najít tým ještě předtím, než se začnou zamykat soupisky se začátkem nového roku.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.