Heroic ovládli ESL Pro League Season 13

  • 12. 04. 2021 00:05

ESL Pro League Season 13 zná svého vítěze. Tento ročník po dlouhém finálovém boji proti týmu Gambit vyhrál Heroic. Dánský celek v BO5 sérii dokázal udolat svého soupeře až na decider mapě. Oba své map picky dotáhl do vítězného konce až v prodloužení, zatímco soupeř neměl s Dány na svých vybraných mapách větší problémy.

Sestava mladíků vedena zkušeným Abayem "Hobbit" Khasenovem nenavázala na senzační výhru z turnaje IEM Katowice 2021 a nepotvrdila jako momentálně třetí nejlepší tým světa roli favorita. Na zisk trofeje nestačil ani výkon vycházející hvězdy Gambitu devatenáctiletého Dmitryho "sh1ro" Sokolova, který během finálového klání nastřílel 122 killů. Heroicu změna, kde se s organizací musel rozloučit Nikolaj "niko" Kristensen a Johhanes "b0RUP" Borup zřejmě prospěla. Za pomoci nováčků v sestavě Rasmuse "sjuush" Becka a Ismaila "refrezh" Aliho si dánská organizace z celkového prizepoolu 750,000$ odnesla 200,000$.

Samozřejmě ani Gambit neodešel s prázdnou. Na své konto si připíše 85,000$ a jako bonus byl Sergey "Ax1Le" Rykhtorov zvolen nejlepším hráčem celého turnaje. Jeho nadprůměrné výkony měly velký podíl na šňůru výher jeho celku v celém turnaji, kterou dokázal zastavit až ve finálovém duelu Heroic.

Celou sérii zakončil kapitán týmu Heroic, Casper "cadiaN" Møller nádherným 1v4 clutchem, při kterém jednoho z protihráčů zabil nožem a druhého dvakrát wallbangnul. Uvidíme, zda Heroic dokáže v příštích turnajích navázat na svůj skvělý výsledek z ESL Pro League S13.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.