Historický okamžik pro OG! Poslední hráč původní sestavy definitivně končí

  • Ondřej Petruška
  • 07. 01. 2023 18:00

Přestupová mánie pokračuje. OG oznamuje ukončení smlouvy s Mateusz "mantuu" Wilczewski a polský sniper tak vstupuje do nového roku jako volný hráč poté, co strávil téměř šest měsíců na lavičce.

"Moje smlouva s OG právě skončila a já jim chci ještě jednou poděkovat za skvělý zážitek, který jsme sdíleli," sdělil fanouškům na svých sociálních sítích.

"Dokud nenajdu nový domov, budu mezitím streamovat," nadšeně dodal.

Píšou se tu dějiny!

Konec tříletého působení mantuu znamená pro organizaci hodně. Mantuu byl totiž posledním dosavadním hráčem soupisky, který v prosinci 2019 společně s původními členy sestavy, tj. s Nathanem "NBK" Schmittem, Aleksim "Aleksib" Virolainenem, Valdemarem "valde" Vangså a Issa "ISSAA" Muradem, umožnil vstup OG do světa Counter-Striku. Hrál na aktivní soupisce téměř dva a půl roku, dokud nebyl v červenci přemístěn na lavičku kvůli nemoci a příchodu Abdula "⁠degstera" Gasanova.

Chtělo to už změnu

Organizaci se během funkčního období společně s mantuu příliš nedařilo, přičemž jejich jedinou trofejí byla trofej za Spring Sweet Spring 2 v roce 2021. Týmu se nepodařilo kvalifikovat jak na PGL Major Stockholm, tak ani na PGL Major Antwerp, což přinutilo tým k několika změnám v průběhu let, včetně příchodu Adama "NEOFRAG" Zouhara.

Částečný konec působení mantuu v OG nastal, když před jarním finále BLAST Premier onemocněl a musel být nahrazen, kdy ruský hráč degster byla jasná volba. Rus udělal na organizaci v Portugalsku dojem, kdy během postupu týmu do semifinále nasbíral úctihodný rating 1,16 dle HLTV, což mu následně pomohlo i k přechodu do OG natrvalo a tedy i k trvalému obsazení mantuuova místa na hlavní soupisce.

Aktuální soupiska OG:

Nemanja "⁠nexa⁠" Isaković
Adam "⁠NEOFRAG⁠" Zouhar
Shahar "⁠flameZ⁠" Shushan
Abdul "⁠degster⁠" Gasanov
Maciej "⁠F1KU⁠" Miklas

Casper "⁠ruggah⁠" Due (coach)

Zdroj titulní fotografie: Dexerto

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.