Hráč Sampi napsal, že nechce slyšet spoluhráčův černý hlas, organizace ho okamžitě vyloučila

  • 28. 10. 2022 18:39

Mysleli jste, že si SoloQ nemá vliv na profi scénu? Tým Sampi přesvědčuje celou scénu o opaku a loučí se s jedním ze svých hráčů. Jeden z týmu napsal v jedné svojí hře jednomu z hráčů rasistickou zprávu, po které následoval koloběh událostí. Ty donutily Sampi konat, tým okamžitě s hráčem rozvázal smlouvu a vyloučil ho.

Někteří hráči si myslí, že sólová fronta nemá vliv na jejich účast v profesionálních zápasech. O tom, že to tak není se přesvědčil italský support týmu Sampi. Marco ve svém zápase napsal protihráči: „Nechci slyšet tvůj černý hlas“.

Během pár hodin po této situaci musel Ital opustit tým.

Hráč, kterému toto Marco napsal v SoloQ okamžitě vytáhl situaci na Twitter a u příspěvku označil Marca, Sampi a support Riot Games.

Čekání na reakci netrvalo ani hodinu a pod příspěvkem se ozval tým Sampi. Okamžitě oznámili, že Marco už oficiálně není hráčem týmu a končí.

Omlouváme se za tuto nepříjemnou situaci a zprávu, kterou hráč odeslal. Toto chování hráče rozhodně neodpovídá týmovým pravidlům a myšlení. Prověřili jsme situaci a okamžitě jsme ukončili smlouvu s tímto hráče. Od této chvíle už není Marco hráčem týmu Sampi,“ stojí v prohlášení Sampi.

Support týmu se k situaci ještě nevyjádřil a bude si muset hledat nového zaměstnavatele. K situaci se vyjádřil například midlaner Dynama Eclot, který reagoval takto výsměchem. Další hráč Sampi Ady si postěžoval, že nemá supporta.

Kromě hráčů se vyjádřila i podpora Riot Games, která k tomu napsala, že toto chování hráčů je nepřijatelné, ale že neřeší nahlášení přes sociální sítě. Autor příspěvku tak musí napsat na podporu a podat nahlášení přímo tam. Pro Marca to tak bude znamenat kromě vyhození z týmu nejspíše i trest ve hře.

Zdroj: Twitter
Zdroj titulní fotografie: Facebook/Sampi

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.