Humanoid se probojoval na světový šampionát počtvrté v řadě, tentokrát s týmem Fnatic

  • 03. 09. 2022 11:35

Je konec roku 2018 a do LEC přichází nový talent, tehdy ještě 18letý Marek “Humanoid” Brázda. Pro všechny české fanoušky to byla naděje, že začne lepší éra českého League of Legends. První split byl pro Humanoida jedním z nejtěžších.

Musel se adaptovat na LEC hráče, a zároveň čelit vlně kritiky za jeho pravidelné odchyty na side linkách. V sestavě s Vizicsacsim, Xerxem, Kobbem a Norskerenem (Torem) to dotáhli do Play-offs, kde vypadli v prvním kole.

V druhé polovině roku jel Humanoid rovnou na světový šampionát, kam se se Splyce probojovali. Los skupin jim přál a podařilo se jim postoupit z druhého místa za FPX. Ve čtvrtfinále tvrdě narazili na nejlepší tým historie League of Legends. SKT T1 si s nimi poradili v poměru 3-1 na mapy.

Rok 2020 byl ve znamení změn. Nová sestava okolo Humanoida a konec Splyce na scéně, nyní se k němu přidali Orome, Shad0w, Carzzy a Kaiser. Znovu to vyšlo až na světový šampionát, byl to právě Humanoid na control magích, na kom MAD Lions stavěli hru. Rok 2020 nebyl úspěšný, MAD zůstali v Play-inech po prohře s Turky.

V jedenácté sezóně se od týmu odloučili Orome a Shad0w. Toto byl Humanoidův rok, vítězství v jarním splitu i v létě. Postup na světový šampionát jako seed 1 z EU a 3. místo na MSI. Ze skupin se MAD dostali velmi těsně a ve čtvrtfinále na ně čekali už DK, kteří byli příliš velkou překážkou, Humanoid tak znovu končí na 5-8. místě.

Po dvou LEC titulech a třetím místě na MSI přichází další změna angažmá. Český hráč míří do jednoho za dvou historicky nejlepších evropských týmů, do Fnatic. Znovu jsou od něj jen ty největší očekávání, která ale v první polovině roku nenaplňuje.

Fanoušci si žádají změnu v FNC, vedení týmu Humanoidovi věří a český hráč v Play-offs vytahuje výbornou formu, která znamená reverse sweep proti XL a jasnou výhru 3-0 proti Misfits Gaming, která ho tak posouvá na čtvrtý světový šampionát v řadě.

Humanoid se tak stal jediným z hráčů LEC, kterému se podařilo se dostat na světový šampionát v každém roku od svého nástupu do největší evropské soutěže. (do této statistiky počítám pouze hráče, kteří jsou v LEC 3 roky a déle).

Zdroj titulnej fotografie: Michal Konkol/Riot Games

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.