Humanoid s Fnatic předvedl skvělý vstup do sezony, porazil XL a Astralis

  • 19. 06. 2023 09:00

Z prvního týdne LEC zbývá už pouze poslední den, jak vypadaly ty první dva? Fnatic se podařilo dostat z problémů a jsou aktuálně bez prohry. Dále pak neprohráli Team Heretics ani MAD Lions. Bez výhry jsou pak pouze Excel, Astralis a SK Gaming. Kdo z českých hráčů si vedl nejlépe, kdo naopak zůstal za očekáváním?

"SPAM THIS STATIKK TO HELP FNATIC"

Hned do prvního zápasu prošla přes champ select Humanoidova LeBlanc se Statikk Shivem. Lider na Humanoida nestačil, dařilo se Trymbimu, dobrý výkon předvedli i Oscarinin. MVP sebral Trymbi a jedna z historicky nejúspěšnějších organizací vstoupila do splitu s výhrou.

Vstup do druhé hry byl horší a Fnatic museli dotahovat ztrátu, rozhodly dvě potyčky po prvním baronovi, kterým vládla dvojice Noah a Trymbi. Znovu to byl Oscarinin, který svým flash + Q za Ksanteho posunul Fnatic k výhře. Je tak vidět, že týmu se po změně botlinky daří a Humanoid s Nightsharrem budou bojovat o postup na Worlds.

MAD Lions vs. G2 fiesta

Souboj MAD Lions se nedá nazvat jinak než fiestou. Hra se přelývala ze strany na stranu, G2 Esports dlouho drželi vedení, ale MAD Lions se pomalu ale jistě dostávali zpět do zápasu. Carzzyho tým hru nakonec dokázal otočit a stal se tak druhým týmem se skóre 2-0.

Heretics jako černý kůň splitu?

Příchod Flakkeda s Vetheem a odchody Rubyho s Jackspektrou zasáhly před splitem fanoušky Heretics a ti se tak mohli tešit na možné zlepšení týmu. To se i daří, první dvě zkoušky organizace zvládla, Flakked sebral dvě MVP a španělská organizace se tak dostala na dělené první místo v LEC.

XL a jejich další útok na poslední místo

Další split a další útok na poslední místo od Excel Esports. Odešli Xerxe a Vetheo a pozice týmu se nemění. Peach tým sice oživil, ale jeho spoluhráči neustále umírají, Patrik dělá zbytečné chyby a jeho tým tak do splitu vstupuje s dvěmi porážkami.

Kromě XL jsou na dvou prohrách další dva týmy. V minulém splitu Astralis i SK Gaming překvapili, nyní se drží na spodku tabulky. Již dnes večer můžete sledovat jejich snazu o první výhru. S českým komentářem můžete zápasy LEC sledovat na www.twitch.tv/hitpointcz

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Fnatic

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.